Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Melih Gökçek'ten çok sert tepki

30.05.2010 16:23
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankaragücü'nün İngiliz futbolcusu Vassel'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankaragücü'nün İngiliz futbolcusu Vassel'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı iddia edilen mektup konusuna basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Başkan Gökçek, yapımı Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ve Basketbol Federasyonu tarafından yürütülen Ankara Arena'yı basın mensuplarına gezdirerek bilgi verdi. Ankaragücü'nün İngiliz futbolcusu Vassel konusunda medyada çıkan Başbakan Erdoğan'a mektup yazdığına yönelik haberlerle ilgili olarak, böyle bir şeyi Vassel'in yaptığına ihtimal vermediğini belirtti.

Başkan Gökçek, şunları söyledi: "Ankara'ya geldiğinden beri bazı eski yöneticilerin Vassel'le oyuncak gibi oynadıklarını görüyorum. Hatırlarsanız daha önce bu futbolcunun bir otel hikayesi vardı. Bu otel hikayesinin de tamamen düzmece olduğu, daha sonra bütün delilleri ile ortaya çıktı. Vassel'i Ankara'ya getiren ve daha önce Ankaragücü'nde yöneticilik yaptığı bilinen bazı kişiler, devamlı olarak bu futbolcuyu yönlendirmek suretiyle, birtakım beyanatlar veriyorlar. Bu saçma sapan bir şey. Burada şimdiye kadar kime zor kullanılmış da Vassel'e kullanılsın. Böyle bir saçmalığı kabul etmek mümkün değil. Geçen sene Ankaragücü'nden 40'a yakın sporcu geldi geçti. Bu kadar sporcunun hangisine böyle bir muamele yapılmış? Böyle deli saçması bir laf olur mu? Bizim tarafımızdan çok iyi bilinen bazı kötü niyetli kişiler Vassel adına bir takım hareketler yapıyorlar. Ben dün arkadaşlardan Vassel'in durumunu sordum. Vassel'in parasının son taksitini yatırmaları gerektiği gün futbolcunun avukatı Cem Papila'nın 'yatırmanızın gereği yok. Bir gün geçti. Biz mukaveleyi feshedeceğiz' demiş. Oynamak istemeyen futbolcunun yolu açık olsun diye düşünüyorum. Tabii bu benim kişisel görüşüm. Yönetim ne der bilemem. Geçmişte hasbelkader Ankaragücü'nde yöneticilik yapmış birkaç şahsın çekememezlik sonucu gerçekleştirdiği bu tip ifadeler tabii ki hem Türk futboluna hem de Ankaragücü'ne zarar veriyor."

Bu haber toplam 1152 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri