Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Memur bu ay yeniden maaş istiyor

05 Aralık 2008 / 15:52
Kamu-Sen Başkanı, bayram öncesinde yapılan erken maaş ödemesinin ikramiye olarak değerlendirilmesini ve ayın 15'inde yeniden maaş ödenmesini istiyor.
Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, memurlara Kurban Bayramı öncesinde yapılan erken maaş ödemesinin bayram ikramiyesi olarak değerlendirilmesini istedi.

Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'nu makamında ziyaret eden Akyıldız, çıkışta yaptığı açıklamada, kamu çalışanlarıyla ilgili olarak 29 Ağustos 2008 tarihinde imzalanan 2009 yılına yönelik mutabakat metninin, 3 aylık süre içinde gerekli hukuki, icrai ve idari işlemlerin tamamlanmasına dair 4688 sayılı kanuna rağmen, hayata geçirilmediğini belirtti.

Ziyarette, Bakan Başesgioğlu'na bu konudaki rahatsızlığı ilettiklerini bildiren Akyıldız, şöyle devam etti:

"Mali konuları tartışmadık. Çünkü o konular 2008 yılı Ağustos ayındaki ekonomik değerlere dayanmaktaydı. Ancak ülkemizin kriz ortamında bulunması nedeniyle özellikle piyasalarda tüketicilerin, talep tarafının desteklenmesi gerektiği noktasındaki önerimizi sayın Bakana ilettik. Dileğimiz, kamu çalışanlarının gelirlerinin bir kriz iyileştirmesine tabi tutulmasıdır. Dar ve sabit gelirlilerin bu konuda gelirlerinin artırılmasının doğrudan piyasalara olumlu yansıyacağını ifade etmeye çalıştık. Bunun bakanlar kuruluna iletilmesini istedik.

Memurlara maaşları bayram öncesinde ödendiği ve bayram sonrasında maaşlar tükeneceği için bu ödemelerin bayram ikramiyesi şeklinde değerlendirilmesini, ayın 15'inde yeniden maaş ödemesi yapılmasını istedik."Bu haber toplam 904 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri