Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Toplu görüşmelerin 3. turu da tamamlandı

24.08.2010 21:43
Memurlarla hükümet arasındaki toplu görüşmelerin 3. turu da tamamlandı.. Görüşme sonrası Kamu-Sen Başkanı Bircan Akyıldız, olası zam ve ek ödeme miktarı için hedeflenen rakamı açıkladı.

 

Kamu Sen Başkanı Bircan Akyıldız, toplu görüşmelerin 3. turunun bittiğini söyledi. Memura yapılacak zam konusunun henüz görüşülmediğini belirten Akyıldız, "Öyle görünüyor ki yüzde 2,7 artı yüzde 2,7 zam ile 60 lira ek ödeme artışı hedeflenmektedir." dedi.


Toplu görüşmelerin 3. turunun sona ermesinin ardından açıklama yapan Akyıldız, bugün yapılan görüşmelerde, sadece ve sadece memura siyaset ve grev hakkı için Anayasa değişikliği yapılması yönünde mutabakata varıldığını dile getirdi. 26 Ağustos 2010 tarihinde toplantı yapılmasını istediklerini, ancak Bakan Hayati Yazıcı'nın bu teklifi reddettiğini söyleyen Akyıldız, şöyle devam etti:

"Daraltılmış zamanla toplu görüşme yapılmasının hiç kimseye faydası yok. Zamanı ne kadar daraltırlarsa daraltsınlar biz söyleyeceklerimizi söyleyeceğiz. 28'inde parayı konuşacağız. Öyle görünüyor ki yüzde 2,7 artı yüzde 2,7 zam ile 60 lira ek ödeme artışı hedeflemektedir. Bunun çok üzerinde artışla kapatmak istemektedir. Bu konudaki talebin yansımasını örtmek istemektedir. Biz umutlu değiliz." Akyıldız, Başbakan'ın kamu çalışanlarının güvencesini elinden almak istediğini savundu.

Bu haber toplam 962 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri