Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Memur Olmak İsteyenler Dikkat!

30 Temmuz 2008 / 12:41
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü yurt çapında 600 infaz koruma meruru alacak.
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü yeni memur alımı yapacak. Öncelikle, ülke genelindeki cezaevlerinde görevlendirilmek üzere 600 ceza infaz koruma memuru alınacağı açıklandı.

Bunlardan 85'i Ergenekon duruşmasının yapılacağı Silivri Ceza İnfaz Kurumları kampusünde görev yapacak.

Cumhuriyet Başsavcılık ve Adalet Komisyonu Başkanlarına gönderilen yazıda ülke genelinde 600 infaz koruma memuru için sınav yapılacağı duyuruldu. En az lise mezunu, sağlıklı olmak, 18 yaşından küçük, 30 yaşından büyük, erkeklerde 170, kadınlarda 160 santimden kısa olmamak gibi koşullara uyan adayların merkezi sınavda en az 70 puan almaları gerekiyor.

Adaylarda, akıl hastalığı, bedensel özürlü olmadığı, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmaması isteniyor. Boy ile kilo arasında istenen orana da sahip olan adaylar infaz koruma memurluğu için 20 Ağustos'a kadar Cumhuriyet başsavcılıklarına başvurabilecekler. Boy ve kilo ölçümü ile sözlü sınav, 10 Eylül'de olacak.

Ergenekon duruşmaları için hazırlanan Silivri Ceza İnfaz Kurumları kampusündeki Silivri 1 Nolu L Tipi'ne 43, Silivri 2 Nolu L Tipi'ne ise 42 olmak üzere toplam 85 infaz koruma memuru alınacak. Silivri kampusü için girdikleri sınavı kazananların Ergenekon duruşmalarının yapılacağı ilk duruşma tarihi olan 20 Ekim 2008'e kadar işe yerleşebilecekleri tahmin ediliyor.

Kaynak: Ajanslar

Bu haber toplam 1636 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri