Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Memura siyaset hakkı istedi

18 Ağustos 2008 / 17:45
Memur-sen Konfederasyonu Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker, Esnafa-manava Serbest Olduğunu Söylediği Siyaset Hakkının Memurlara da Tanınmasını İstedi.
Resmi büyütmek için tıklayın


Bursa haberleri
Orhangazi haberleriMemur-Sen Konfederasyonu Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker, esnafa-manava serbest olduğunu söylediği siyaset hakkının memurlara da tanınmasını istedi.

Orhangazi Parkı'nda basın açıklaması düzenleyerek hükümetle sürdürülen toplu görüşmelere değinen Şeker, görüşmelerin olumlu geçtiğini ve iyi bir şekilde sonuçlanacağına inandığını kaydetti. Toplu görüşmelerde en önemli taleplerinin toplu sözleşme olduğunu ifade eden Şeker, bu taleplerinin de Anayasa'ya takıldığını belirterek, yeni bir anayasanın şart olduğunu ifade etti.

Şeker, şunları dile getirdi: "Toplu sözleşmesiz toplu görüşme yasasında olduğu gibi memurlarını konuşturmayan siyaset yasağının da kaldırılmasını istedik. Türkiye'nin en okumuş kesimi memurlardır. Bu açıdan esnafa-manava serbest olan siyaset hakkının memurlara da tanınmasını istiyoruz. Toplu görüşmeler sonunda demokratik Anayasa, güçlü sivil toplum örgütü, grevli ve toplu sözleşmeli sendikal hak ve insanca yaşama hakkına kavuşmuş çalışma hayatı ve çalışanların oluşması beklentisi içerisindeyiz."sondakika
Bu haber toplam 816 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri