Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Memurların ilginç maaş talebi

22 Aralık 2008 / 21:00
Kamu-Sen Genel Başkanı Akyıldız, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Ayalan'ı ziyaret etti.
Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, Kurban Bayramı'ndan önce maaşların verilmesinin memurun 45 günü aynı maaşla geçirmesine neden olduğunu ve bayram sonrasında cebinde paranın kalmadığını ifade ederek, bu paranın ikramiye yerine sayılmasını istedi.

Kamu-Sen Genel Başkanı Akyıldız, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Ayalan'ı ziyaret etti.

AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşen görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Akyıldız, küresel krize ilişkin başlattıkları değerlendirme sürecini AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayalan ile yaptıkları görüşme ile sürdürdüklerini söyledi.

Görüşmede ekonomik krize ilişkin gelişmeleri paylaşma imkanı bulduklarını dile getiren Akyıldız, "Kurban Bayramı'ndan önce maaşların verilmesinin memurun 45 günlük bir ayı aynı maaşla geçirmesine neden olduğunu ve bayram sonrasında cebinde paranın kalmadığını ifade ederek, bu paranın ikramiyeye dönüştürülmesi konusundaki talebimizde ısrarlı olduğumuzu belirttik" dedi.

Ekonomik krizin aşılabilmesi için ciddi bir biçimde ve kararlılıkla ülkedeki tüm toplum kesimlerinin bir bütün olarak hareket etmesi gerektiğini, bunun için arz ve talep dengesinin oluşturulması gerektiğinin altını çizen Akyıldız, kriz döneminde arzı oluşturan üreticinin de, talebi oluşturan tüketici kesimdeki işçilerin, memurların, emeklilerin, dul ve yetimlerin de desteklenmesi gerektiği konusundaki ısrarlarını dile getirdiklerini söyledi. Bu konuda iktidar partisinin, siyasi iradenin ciddi bir çalışma yaptığını, bu çalışmayla ilgili olarak da ücretlilerin değerlendirilmesi için bir gayretin ortaya konulduğunu ifade ettiğini anlatan Akyıldız, şöyle konuştu:

"Biz Kamu-Sen olarak bu gelişmeyi yakından takip etmekte olduğumuzu, bundan sonra Sayın Nazım Ekren, Mehmet Şimşek ve Kemal Unakıtan ile yapacağımız görüşmelerde kamu çalışanlarının bu destekten istifade etmesi ve mümkün olduğunca tatmin edici noktada gerçekleşmesi için görüşmelerimizi sürdüreceğimizi ifade ettik. Kendilerinden aldığımız bu haberin olumlu bir noktaya taşınması için Başbakan da dahil olmak üzere bu görüşmeleri sürdüreceğiz ve inşallah memurlar, kamu çalışanları, ücretlilere, dar ve sabit gelirlilere, emekliler, dul ve yetimlere müjdeli bir haber verebileceğimiz bir noktanın oluşmasını sağlamaya çalışacağız. Bu anlamda olumlu bir gelişmenin olabileceği umudunu yükselttiğini de belirtmek isterim."

Kaynak:
Bu haber toplam 872 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri