Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Menderes tartışması canlıyı birbirine kattı

09.07.2010 12:07
Taraf yazarının ''Adnan Menderes bir demokrasi şehididir'' sözlerine Cumhuriyet yazarı "Hiç de değil" diye yanıt verdi

 

Kanaltürk'te Sami Dadalıoğlu'nun hazırlayıp sunduğu ve Cumhuriyet yazarı Ümit Zileli, ASAM eski başkanı Ümit Özdağ, Star yazarı Mustafa Akyol ve Taraf yazarı Rasim Ozan Kütahyalı'nın katıldığı tartışma programı Ters Cephe'de dün yine sıcak dakikalar yaşandı.

Ümit Özdağ'ın "Türk milleti demokrasiyi zorla öğrenmek zorunda. Ona hep dışarıdan, yukarıdan verildi haklar..." şeklindeki demokrasi yorumuna ''Bu ülke 3 demokrasi şehidi vermiştir. Adnan Menderes bir demokrasi şehididir'' sözleri ile tepki gösteren Kütahyalı'ya, Cumguriyet yazarı Ümit Zileli'den çok sert tepki geldi.

 
1 / 11Cumhuriyet yazarı Zileli'nin ''Hiç de demokrasi şehidi değildir. Asılmaları çok yanlıştır ama asla demokrasi şehidi değildiler'' sözleri ile yeni bir polemiğin başlamasına neden oldu. ''Hangi demokrasi ya. Ne demokrasi yaptılar ya Allah'ınızı severseniz hangi demokrasiyi getirdiler ya...'' sözleri üzerine stüdyoda bir süre tartışma yaşandı.

Katılımcıların sert tavırları ve sözleri üzerine Sami Dadalıoğlu "Beyler bu bahsi kapatıyoruz. Artık referandum konusuna dönmek istiyorum" diyerek tartışmayı sonlandırdı.


İşte canlı yayını birbirine katan o sözler... 

 
Bu haber toplam 1222 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri