Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mendilci Bülent bayramı göremedi

08 Aralık 2008 / 08:14
Bülent,13'ündeydi... Bayram harçlığı için mendil satacaktı. Ancak, zabıta yakaladı
Kadıköy Fikirtepe'de bir gecekonduda oturan yoksul ailenin 13 yaşındaki ortanca oğlu Bülent Çalıkıran, önceki gün yaklaşan bayram öncesinde kendisine yeni bir pantolon almak ve biraz da bayram harçlığı çıkarabilmek için mahalledeki arkadaşı Ali Kılınç ile birlikte Koşuyolu Köprüsü altındaki trafik ışıklarında bekleyen otomobillere kağıt mendil satmaya başladı. Bir süre sonra Kadıköy Belediyesi zabıta ekipleri çocukların yanına gelerek ışıklardan uzaklaştırmak istedi.
ZABITADAN ÖLÜMÜNE KAÇIŞ

Zabıtayı gören Ali Kılınç, kaçarak uzaklaşırken zabıtalar Bülent'i kolundan tutarak yakaladı. Bülent ani bir hamle yaparak zabıtaların elinden kurtulmayı başardı ve tüm gücüyle kaçmaya başladı. Işıklardan 50 metre ileride D-100 karayoluna kadar koşan Bülent, kendisini kovalayan zabıtalara yakalanmamak için panikle yolun karşısına geçmek isterken Ahmet Özgür Solak'ın kullandığı 34 MDC 55 plakalı otomobilin çarpması sonucu ağır şekilde yaralandı.

HAYALLERİ DE EZİLDİ

Başını yere çarpan talihsiz çocuk Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yoğun bakım servisinde tedaviye alınan Bülent doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı ve kazadan 7 saat sonra hayatını kaybetti. Hastaneye koşan Münevver ve Mehmet Çalıkıran çifti, oğullarının ölüm haberini alınca sinir krizleri geçirdi. Fenalaşan baba Mehmet Çalıkıran, aynı hastanede tedaviye alındı.


Pantolon alacaktı


Bülent'in ölümü gecekonduda oturan yoksul aileyi yasa boğdu. Acılı baba Mehmet Çalıkıran, "Hırsızı bile böyle kovalamazlar. O sadece kendisine yeni bir pantolon almak istiyordu. Ayrıca astım hastası kardeşi Turgay'a para vereceğini söylemişti' diye feryat etti. Anne Münevver Çalıkıran ise "Sabah gitme dedim. 'Anne pantolon alacağım' diyerek çıktı. El sallayıp gitti. Sonra ölüsü geldi" dedi.


Dayak yememek için kaçtık


Kaza sırasında Bülent Çalıkıran'ın yanında bulunan 12 yaşındaki arkadaşı Ali Kılınç, korkunç olayı şöyle anlattı: "Ortak olarak kağıt mendil satar, akşam olunca parayı paylaşırdık. Her zaman gittiğimiz yere gidip mendil satmaya başladık. Belediye aracından inen zabıtaları görünce yine dayak yiyeceğimizi düşünerek kaçmaya başladık. Peşimize düşen zabıtalardan biri Bülent'i bileğinden yakaladı. Bülent zabıtaların elinden kurtularak köprünün üstüne çıktı. Ben de aynı yerden yolun karşısına geçtim. Peşimden yola atlayan Bülent'e daha sonra araba çarptı. Mahalleye gelerek olayı haber verdim.”Bu haber toplam 1274 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri