Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Merakı 1500 Senelik Soy Kütüğünü Çıkarttı.

21 Temmuz 2008 / 09:08
İngiltere'nin Somerset kentinde yaşayan Roy Blackmore (76) adındaki bir emekli, ömrünün son 28 yılını, 20 bin sterlin (50 bin YTL) harcayarak, bin 500 sene geriye doğru, 9 bin 390 atasının izini bulmaya adadı.
Kendisinin yetim olduğu için bir ailenin yanında büyüdüğünü anlatan Blackmore "Beni evlatlık alan aile çok iyi baktı ve büyüttü ama aklımda hala gerçek akrabalarımın kim olduğu sorusu cevap bekliyordu. Ailemin verdiği kısıtlı bilginin ışığında günde 5 saatimi ayırarak milli kütüphanedeki arşivi, mezarlıklar müdürlüğü kayıtlarını, Londra Belediyesi'nin nüfus dökümlerini ve diğer kütüphanelerin tozlu raflarındaki belgeleri taradım. Sonuçta M.S. 500 yılına kadar soy ağacıma ulaştım. Mesela 37. göbekten Kral William (11'nci yüzyıl) ile, 45. göbekten Büyük Alfred'le (M.S. 880) akraba çıktık. Amerika kıtasına göç eden atalarım arasında Vahşi Batı kovboyları bile var. Fransız kralıyla anne tarafından akrabalığımız olduğunu öğrendim. İstesem daha geriye gidebilirim fakat burada bırakmayı düşünüyorum. Her soy bağlantısında şaşırtıcı yeni bir bilgiye ulaşıyorum. Şayet kabul edilirsem Guinness'e girmek istiyorum" diye konuştu.
Uzmanlar Blackmore'un girişiminin bir ilk olduğunu, internet olmasaydı soy kütüğünü geriye doğru bu kadar irdelemesinin imkansız olduğunu söyledi
Kaynak:
Bu haber toplam 798 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri