Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Merve'nin katili cezasını buldu

11.11.2009 20:55
Müslüman kadın Merve El-Şerbini'yi mahkeme salonunda 16 yerinden bıçaklayan katil verilebilecek en ağır cezaya çaptırıldı.

Mısır kökenli Müslüman kadın Merve El-Şerbini'yi mahkeme salonunda 16 yerinden bıçaklayan katil Alex W., Almanya'da verilebilecek en ağır cezaya çaptırıldı.

Alex W. başörtülü Merve El-Şerbini'ye hakaret ettiği suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemede, müştekiyi 16 yerinden bıçaklayarak öldürmüştü. 1 Temmuz'da işlenen cinayetle ilgili yaklaşık iki haftadır devam eden davada karar bugün verildi. Sanık, bugünkü duruşmada ömür boyu hapse mahkum edildi. Olayı yakından takip eden İslam ülkeleri ve Almanya'daki İslami kuruluşlar, davanın başlangıcında adil bir karar beklediklerini açıklamışlardı. Davayı başta Mısır olmak üzere İslam ülkelerinden çok sayıda medya mensubu ve Almanya'daki İslami kuruluşların temsilcileri gözlemci olarak takip ediyordu.

 

Mahkeme Başkanı Birgit Wiegand, katili ayrıca El-Şerbini ailesinin uğradığı bütün maddi zararı da tazmin etmeye mahkum etti. Buna göre Alex W. Merve'nin ebeveyni, kardelşeri ve üç yaşındaki oğlu'nun uğradığı bütün maddi zararları tazmin etmek zorunda.

 

28 yaşındaki Alex W. ise kararı başı önüne eğilmiş şekilde dinledi. Alex W.'yi yargılayan Eyalet Mahkemesi, Alex W.'nin çocukluğunu geçirdiği Perm ve Kazakistan'da çok kötü hatıralarının olduğunu kaydetti.

 

Savcılık ve müdahil avukatlar Alex W.'nin cinayeti büyük bir soğuk kanlılıkla planlayarak gerçekleştirdiğini, Avrupalı olmayan ve Müslümanlara karşı büyük bir nefret beslediğini vurgulamıştı.

 

İkinci Dünya Savaşı'nda Rusya'nın yönetimi altındaki ülkelere göçmek zorunda kalan Alman bir ailenin çocuğu olan Alex W., çocuk parkında Merve El-Şerbini'nin üç yaşındaki oğlunun salıncağa binmesine izin vermemiş, Merve El-Şerbini'ye "İslamcı, terörist, şıllık" şeklinde hakaret etmişti. Hakkında hakaret davası açılan Alex W., 1 temmuz'daki duruşmada içeriye sokmayı başardığı mutfak bıçağını çıkararak polis ve mahkeme görevlilerinin gözü önünde Merve El-Şerbini'yi 16 yerinden bıçaklayarak öldürmüştü.

 

Bu haber toplam 1918 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri