Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mescid-i Aksa Kazıları Sürüyor

29.11.2009 01:01
İsrail, Mescid-i Aksâ'yı tehdit eden kazı çalışmalarını sürdürüyor. Yıkmadan önce de kamuoyunu sakinleştirmeye çalışıyor.

Siyonist işgal yönetimi Mescid-i Aksâ’nın altında ve çevresinde yapılan kazı çalışmalarını sürdürüyor.

Mescid-i Aksâ’nın batı kesimindeki Şeref Mahallesi’nde yeni kazı çalışmalarına başlandığı ve açılacak iki tünel ve yürüyen merdivenlerle işgalcinin 1967 yılında el koyduğu Şeref Mahallesi’nin Burak Meydanı’na ve Mescid-i Aksâ’nın Mağaribe Kapısı’na bağlanacağı bildirildi.

Projenin amacının fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksâ’ya baskın düzenleme girişiminde kullandıkları Burak Meydanı’na ve Mağaribe Kapısı’na daha çok sayıda ve kolaylıkla ulaşabilmelerini sağlamak olduğu kaydedildi.

1948’de işgal edilen topraklarda faaliyet gösteren İslami Hareket’in başkan yardımcısı Şeyh Kemal Hatib, son günlerde ortaya çıkarılan Siyonist planlarla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu planlar, Mescid-i Aksâ’nın bugünlerde hiçbir dönemde olmadığı kadar büyük bir tehlikeyle karşı karşıya olduğunu göstermektedir” dedi.

Quds Press Ajansı’na verdiği röportajda “Bugün yaşananlar 1996’da “Mescid-i Aksâ tehlikede” derken söylediklerimizin doğruluğunu ortaya koymaktadır” diyen Kemal Hatib, İsrail’in Mescid-i Aksâ’yı yıkmadan önce Arap ve İslam ülkeleri kamuoyunu sakinleştirmeyi planladığını söyledi.

1948’de işgale dilen topraklarda yaşayan Filistinlilerin Mescid-i Aksâ’nın müdafasında ilk sırayı oluşturduğuna işaret eden Hatib, Yeşil Hat içerisinde yaşayan Filistinlilerin partileriyle İslami Hareket’in Filistin davasına hizmet için yaptığı işbirliğini anlattı.

Bu haber toplam 1974 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri