Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Messi'nin Türkiye Dileği!

05.10.2010 13:50
Dünyanın en ünlü futbolcularından biri olan müthiş yetenek Lionel Messi Fanatik'e çarpıcı açıklamalarda bulunurken, Türkiye'de maça çıkmak istediğini de söyledi.

Fanatik Gazetesi'nin Dış Haberler Sorumlusu Kaan Bora, yüzlerce gazetecinin peşinden koştuğu dünyanın en iyi futbolcusu Lionel Messi ile Barcelona'da görüştü.

Don Balon'ın ev sahipliğini yaptığı geleneksel Altın Ayakkabı ödülünü aldıktan sonra Arjantinli süperstar Türk basınına konuştu...

Lionel Messi... O bir dünya starı... Bulunduğu dönemin en iyisi olarak gösteriliyor. Arjantinli süperstar, ESM'in verdiği geleneksel Altın Ayakkabı ödülünü alırken, yanında Türk spor basınının 1 numarası vardı. Geçen sezon La Liga'da attığı 34 golle birçok ünlü yıldızı geride bırakan Lionel Messi çok özel açıklamalar yaptı.

Türk futbolundan, eski hocası Frank Rijkaard'a kadar birçok konuda konuşan 23 yaşındaki forvetin açıklamaları şöyle:

'Arkadaşlarımın eseri'

“Altın Ayakkabı benim tek başıma aldığım bir ödül gibi gözükse de aslında öyle değil. Takım arkadaşlarımın da bu başarıya ulaşmamda benim kadar rolü var. Barcelona'nın oyun sistemi benim özgüvenimi daha yükseltip, daha iyi bir futbol sergilememi sağlıyor. Diğer arkadaşlarım da bana bu konuda büyük destek veriyor. Yardımlaşma olmazsa ve siz bir takımın parçası olamazsanız istediğiniz kadar yetenekli olun, ama başarılı olup, bir yere gelmeniz imkansız. Barça ile birçok kupa kazandım. En büyük amacım aynı performansı Arjantin Milli Takımı'na da yansıtmak. Talihsiz bir Dünya Kupası geçirdik. Bir maçtaki kötü oyun her şeyi bitirdi. Ama Arjantin ile gelecekte zaferler kazanacağıma inanıyorum.”

'Rijkaard'a teşekkür borçluyum'

“Ben kimse arasında karşılaştırma yapmayı sevmiyorum. Herkesin bulunduğu ortamdaki şartlar neyin ne olacağını tayin eder. Guardiola ile Rijkaard çok farklı teknik adamlar. Guardiola bize daha disiplinli futbol oynatıyor. Rijkaard bugünlere gelmemde çok büyük rol sahibi. Beni o keşfedip, henüz 17 yaşında gencecik bir çocukken, A takımda oynamamı sağladı. Bu kendisi açısından bir riskti. Ama gençlere çok önem veren bir hoca ve çok iyi bir insan. Galatasaray'da kısa zaman içinde başarılı olacağına inanıyorum. Barcelona'ya geldiğinde de ilk zamanlar işler hiç de iyi gitmiyordu. Ama belli bir süre sonra futbol bilgisini ve tecrübesini ortaya koyarak, her şeyi düzeltti. Sonuçta tanımadığı bir ülke ve yeni bir kültürde çalışıyor. Galatasaray'ın ona inanması gerekiyor, başarı mutlaka gelecektir.”

'Türkiye'de maça çıkmak isterim'

“Türk futbolu giderek kalitesini yükseltiyor. Avrupa Şampiyonası'nda yarı final oynayan Türk Milli Takımı'nın Dünya Kupası'na gidememesine şaşırdım. Gerçekten iyi futbolculardan kurulu, iyi bir takımdı ve hiçbir zaman mücadeleyi bırakmıyorlardı. Ancak futbolda her zaman inişli çıkışlı dönemler olur. Önemli olan istikrarı sağlamak. Quresma, Guti gibi yıldızların forma giymesi Türk Ligi'nin kalitesini artıracaktır. Özellikle Guti hem futbolu hem kişiliğiyle önemli bir isim. Takımı Beşiktaş'a ve Türk futboluna önemli şeyler kazandıracaktır. Türk takımlarıyla ne milli takım ne de kulüp takımında karşılaştım. Ancak Türkiye'deki maçlarda çok iyi bir futbol atmosferi oluştuğunu ve tıpkı benim ülkemdeki gibi ateşli taraftarların olduğunu biliyorum. Bir gün Türkiye'de maça çıkmak isterim.”

Kaan Bora/FANATİK Çok Özel

Bu haber toplam 1510 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri