Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Solucana Benziyor Futbolcu Olmaz

20.08.2010 11:34
Dünya Kupası'da parmak ısırtan bir oyun ortaya koyduktan sonra R. Madrid'e transfer olan Türk futbolcu Mesut Özil'lin Türkiye'ye transferiyle ilgili kahredecek bir gerçek ortaya çıktı. 'Solucan gibi' denilerek postalanmış...

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, "Mesut'u 5 yıl önce Türkiye'ye getirdim ama Galatasaray, "Bu çocuk çok cılız. Solucan gibi" deyip beğenmedi. Beşiktaş da yüzüne bakmadı.” dedi.

Habertürk Gazetesi’nin spor ekinde yer alan habere göre, Alman futboluna yakınlığı ile bilinen ve Lincoln’ün Galatasaray’a transferinde de rol oynayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Mesut’u 5 yıl önce İstanbul’a getirdiğini ama büyüklerin kendisini beğenmediğini açıkladı.

Akgün şunları kaydetti: “Mesut’u Galatasaray’a kendi ellerimle götürdüm. Kendisini gören yöneticiler, ‘Bu çocuk çok cılız. Solucan gibi. Bundan futbolcu olmaz denemeye bile gerek yok ama buraya kadar gelmiş bir bakalım’ dedi. Saatlerce bekledik ama denemeye bile almadılar. Sonra Beşiktaş’ın kapısını çaldık ama onlar da ‘Futbolcu tipi yok’ diyerek benzer tavır sergiledi. Bu yaşananlardan sonra Fenerbahçe’ye başvurmaya da gerek görmedim.”

BU YÜZDEN AY YILDIZ OLMADI

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Mesut Özil’in Türk Milli Takımı yerine Alman Milli Takımı’nı tercih etmesinde de Galatasaray ve Beşiktaş’ta yaşadıklarının etkili olduğunu dile getirdi.

Bu haber toplam 1506 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri