Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mesut Yılmaz hakkında şok iddiaa

01.05.2009 11:17
Ergenekon ikinci iddianamesinin ek klasörlerinde ÖKK'nin hazırladığı gizli raporlar da çıktı. Raporlarda ünlü Mesut Yılmaz'ın Bir başkana seks şantajı yaptığı yazılıyor.
Ergenekon ikinci iddianamesinin ek klasörlerinde Özel Kuvvetler Komutanlığı tarafından hazırlandığı iddia edilen gizli raporlar da çıktı. Raporlarda Mesut Yılmaz ve Adnan Polat hakkında şok iddialara yer verildi. İşte o iddialar:

MAFYAYLA İŞBİRLİĞİ İÇİNDE

"Mesut Yılmaz kamuoyuna mafya ile mücadele ettiğini söylüyor. Buna inandırmaya çalışılıyor. Oysa madalyonun gerçek yüzü başka. Mesut, Karadeniz mafyasını toparlıyor. Şimdi içerde bulunan Oflu İsmail'in (Hacısüleymanoğlu) artıklarıyla hareket ediyor. Bu ilişkileri sağlayan isim Eyüp Aşık. Oral Çelik de Mesut'un kontrolünde."

BORÇLARINI ÖDÜYOR

"Yılmaz, Adnan Polat'ı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak düşünüyor. Polat, Yılmaz'ın kumar borçlarını ödüyor. Adnan Polat Uzakdoğu'ya gittiğinde küçük yaşta çocuklarla ilişkiye giriyor. Bu ilişkilerin kaseti Mesut'un elinde. Mesut Yılmaz'ın da böyle Polat'a şantaj yaptığı ileri sürülüyor. Mesut Yılmaz'ın kumar arkadaşları Kamuran Çörtük, Adnan Polat, Adil Öngen, Korkmaz Yiğit. Bu isimlerin genellikle Nihat Akgün'ün otelinde kumar oynadıkları belirlendi."

MALLARINI BİLDİRMEDİ

"Mesut Yılmaz, Finansbank'ta 1990 yılında sahip olduğu hisseleri, 12 ocak 1995 tarihinde sattı. Ancak, bunları mal bildiriminde göstermedi. Yılmaz, Mal Varlığı Araştırma Komisyonu'na verdiği ifadede, sahip olduğu bu hisselerden haberdar olmadığını iddia etti. Yine mevzuata aykırı biçimde hissedarı olduğu dönemde Finansbank'ta portföy sahibi olduğu ortaya çıktı."

RÜŞVET ALDILAR

"Mesut Yılmaz-Güneş Taner ekibi Kombassan'dan rüşvet olarak 7,5 milyon mark aldılar. Kombassan Holding'in bloke edilen 50 milyon markı ile ilgili blokaj kalkmasına rağmen Taner parayı serbest bırakmıyordu. Yüzde 15 komisyon alarak bıraktı. Haşim Bayram öncelerin şikayet ediyordu. Sonra parayı verip blokajı kaldırdı. Mesut Yılmaz'ın Korkmaz Yiğit'i bir dönem ihaleye sokturmadığı ortaya çıktı. Yiğit operasyonunu Güneş Taner ile Mesut Yılmaz'ın birlikte yürüttüğü saptandı.

Korkmaz Yiğit'in, Mesut Yılmaz ile anlaştıktan sonra medya patronluğuna soyunduğu öğrenildi. Seçimlerde ANAP'ın finansörlüğüne hazırlatılan Korkmaz Yiğit, seçimlere giderken Yılmaz'a destek olacak bir medya grubu yaratmak istedi. Türk Ticaret Bankası'nın bu anlaşma karşılığında verildiği belirlendi."

YILMAZ: İDDİALAR BAŞTAN SONA ZIRVA

Rize Bağımsız Milletvekili Mesut Yılmaz Habertürk'e yaptığı açıklamada kendisiyle ilgili iddialara yanıt verdi. Yılmaz "Bu iddialar baştan sona zırvadır. Bazı doğruların yanına yanlış bilgiler eklenerek bir rapor hazırlanmıştır. Savcıların böyle bir raporu iddianameye koyacaklarından önceden haberim olsa görüşür konuya anlatırdım. Bu dava siyasallaşmıştır.

İddianameye kırk ambar gibi her şey dolduruluyor. Kumar meselesi falan bunların hepsi yalan. Adnan Polat'a aday olmasını istediğim meselesi de doğru değildir. İlhan Karadeniz diye bir arkadaşımız vardır. İl yönetim kurulundaydı. Ancak sabıkası yoktur."


Kaynak:
Bu haber toplam 2246 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri