Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yılmaz yeniden sahnede !

11.01.2010 10:51
Özal'ın tek başına iktidar yaptığı ANAP'ı tarihe gömen, girdiği her seçimi kaybeden ve halk tarafından tasfiye edilen Mesut Yılmaz, yeniden sahneye çıkıyor.

Genel Merkezi'ni ANAP'ın eski binasına taşıyan Demekrat Parti'de kongre hazırlıkları sürerken, Mesut Yılmaz'a binanın 3. katının tamamının ayrılması dikkat çekti.

Demokrat Parti (DP)'de gizliden gizliye bir hareketlilik yaşanıyor. Genel merkezini Anavatan'ın eski binasına taşımaya hazırlanan partide, bir yandan da kongreye yönelik hesaplar konuşulmaya başlandı.

İddiaya göre yeni genel merkezin üçüncü katı, tamamen Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Mesut Yılmaz'a ayrıldı. Burayı kendisi için yeniden tefriş ettiren Yılmaz'ın, yakın çevresine, 'kongreye hazırlanın' talimatı verdiği iddia ediliyor.

Parti bir yandan da eski Genel Başkan Süleyman Soylu dönemiyle mücadele içerisinde. Soylu döneminde işe alınan 21 kişi, kıdem, ihbar tazminatı ve diğer hakları ödenmeden işten çıkarıldıkları gerekçesiyle DP'yi mahkemeye verdi. Ankara 14. İş Mahkemesi'nde başlayan davanın ilk duruşması dün yapıldı. Parti avukatları, DP'nin parası olmadığı için çalışanların haklarını ödeyemediklerini ileri sürdü. Mahkeme, delillerin incelenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Bu arada Anavatan'la birleşmenin hemen ardından yeni işçilerin alınması da dikkat çekmişti. Haklarını alamayan çalışanlar, ilk çare olarak 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'den yardım almak için Güniz Sokak'a gitmişlerdi. Ancak görüşmeyi başaramamışlardı. Kendilerine 'Cindoruk mağdurları' adını veren eski çalışanlar, Süleyman Soylu ile birlikte çalıştıkları için cezalandırıldıklarını ileri sürüyor. Şoför Hüseyin Armağan, "Genel başkanla görüşmek istedik, bizi muhatap almadı." diyor. Armağan, Genel Başkan Hüsamettin Cindoruk'un Tekel işçilerini ziyaret edip destek vermesini hatırlatırken, "Genel başkan onlara gösterdiği ilgiyi bizden neden esirgiyor?" sorusunu yöneltiyor.

Cindoruk yönetimi, kongre sürecinde, partinin ekonomik durumunu düzelteceklerini vaat etmişti. 35 milyon dolarla partinin ayağa kaldırılacağı, delege arasında en çok konuşulan konuydu.


 

Bu haber toplam 1740 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri