Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Meteoroloji'den don ve buzlanma uyarısı

14.12.2009 02:00
Meteoroloji ulaşımda aksamalar, tarımsal ürünlerde kayıp gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği uyarısını yaptı. Açıklamada sürücülere de şu uyarılarda bulunuldu:

Meteoroloji, buzlanmaya karşı sürücüleri ve yetkilileri uyardı. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, bu gece; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Afyon, Kütahya, Uşak ile Göller Yöresi, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ve İç Anadolu Bölgesi genelinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don beklendiği bildirildi.

Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, tarımsal ürünlerde kayıp) dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği uyarısının yapıldığı açıklamada sürücülere şu uyarılarda bulunuldu:

"Aracınızda gerekli ekipmanların bulunduğundan emin olunuz. Kar lastikleri kullanınız, zincir, çekme halatı vs. bulundurunuz. Seyahatiniz için planlarınızı gözden geçiriniz. Seyahatte iseniz yolların ve trafiğin durumu hakkında bilgi almak için bölge trafik ile irtibata geçiniz. Aile ve akrabalarınıza yerinizi ve nereye gittiğinizi haber veriniz. Trafikteyseniz özellikle de büyük araç kullanıyorsanız güvenli bir yerde bekleyiniz.  Trafik sınırlamalarına mutlaka uyunuz."

Kaynak:
Bu haber toplam 2304 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri