Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şentürk Davutoğlu'nu böyle güldürdü

12.08.2010 00:00
Görme engelli sanatçı Metin Şentürk, ziyarete gittiği Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu böyle güldürdü...

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Dünya Engelliler Kongresi'nin gelecek yıl Türkiye'de yapılması için girişim başlatan sanatçı Metin Şentürk'ü kabul etti. Şentürk yaptığı bir espriyle Davutoğlu'nu güldürdü...

'İŞİME GELENİ GÖRÜYORUM BAKANIM'

Dünya Engelliler Vakfı kurucularından olan Şentürk, Davutoğlu ile Dışişleri Bakanlığında yaptığı görüşmede basının yoğun ilgisi üzerine, "bu kadar çok sayıda basın mensubunu uzun süredir görmediğini" söyledi. Davutoğlu da Şentürk'ün bu sözlerine "Ben de" yanıtını verdi.

Dünya görme engelliler sürat rekorunu kıran Şentürk, bu kadar yoğun bir gündemde Davutoğlu'nun kendisini kabul etmesinden dolayı teşekkür etti ve bundan gurur duyduğunu kaydetti.

Davutoğlu'nun, "Şeref verdiniz. Biz de sizi hayranlıkla takip ediyoruz. Hayat dolusunuz ve görme kabiliyetiniz mükemmel" ifadesi üzerine Metin Şentürk, "İşime geleni görüyorum bakanım" diyerek espri yaptı.

Şentürk, Davutoğlu'nun "Türk dış politikasını nasıl gördüğünü" sorması üzerine de şunları söyledi:

"Ülkemizin girişimlerini kutluyorum. Övgüyle ve gururla takip ediyoruz. Dış politikadaki hızınız benim kırdığım rekordan daha fazla. Bunu yürekten söyleyebilirim.'

Şentürk'ün bu sözleri üzerine Davutoğlu, "Biz sizin hızınıza ulaşamayız" dedi.

"Tamam bakanım, o zaman bir gün sizi yanıma oturtup gezdiririm" şeklinde esprili bir karşılık veren Şentürk, daha sonra şunları söyledi:

'Benim kırdığım aslında hız rekoru değil, hırs rekoruydu. Türkiye'deki 8 buçuk milyon engelli kardeşimizin evlerine kapanmamasını, sokaklara çıkmasını, annelerin engelli yavrularından utanmamasını istedik. Biz aslında bunun altını çizmek istedik. Yoksa beni çok seven bir karım var. Ben hayatı çok seviyorum, niye 310 km hız yapayım? Benim için en önemli olan, sizin bana güveninizi layıkıyla yerine getirebildim ve mahcup olmadım. Ülkeme bir dünya rekoru getirdim ve bununla beraber ülkemizin adını Guiness rekorlar kitabına yazdırdık.'

Şentürk daha sonra Davutoğlu'na kırdığı hız rekoru ile ilgili dünya basınında çıkan haberlerden oluşan bir dosya sundu.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu da Dünya Engelliler Kongresi'ni gelecek yıl Türkiye'de yapmayı arzuladıklarını belirtti.

Daha sonra basın mensuplarının Davutoğlu ve Şentürk'ten tokalaşma fotoğrafı istemeleri üzerine Davutoğlu ve Şentürk yeniden el sıkıştı.

Bu sırada Şentürk Davutoğlu'na ,'Bakanım bayağı da yakışıklıymışsınız' dedi. Bakan Davutoğlu da "Siz görüyorsunuz" şeklinde esprili bir yanıt verdi.
Dışişleri Bakanı Davutoğlu daha sonra da ABD Temsilciler Meclisinin eski üyesi Robert Wexler'i kabul etti.

Kaynak:
Bu haber toplam 1188 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri