Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Metroda İslami Reklam Tartışması

23 Temmuz 2008 / 10:46
Amerika'nın New York kenti metrosundaki billboardlara İslam ile ilgili reklamların yerleştirilecek olması, tartışmalara yol açtı.
METROPOL ULAŞIM OTORİTESİ İLE ANLAŞTI
Kuzey Amerika İslam Toplumu, Ramazan ayı boyunca metrolarda İslam'la ilgili eğitici reklam panolarının bulunması konusunda Metropol Ulaşım Otoritesi ile anlaştı. 48 bin Amerikan Doları karşılığı New York kenti metrosuna asılacak olan reklamların Amerikalılara İslam hakkında doğru bilgi verme amacı taşıdığı bildirildi.

RAMAZAN AYI VE 11 EYLÜL KUTLAMALARI
Kampanyanın başlayacağı Eylül ayı, aynı zamanda 2001'deki 11 Eylül saldırılarının 7. yıl dönümüne denk geliyor. Bu durum ise, en çok Amerikalı aşırı sağcı-ulusalcı politikacıları rahatsız etti. Cumhuriyetçi Parti'den Peter King, Metropol Ulaşım Otoritesi'ne çağrıda bulunarak, reklamların kesinlikle panolara konulmamasını istedi.

CUMHURİYETÇİ KING'İN TEPKİSİ
King'in, “Bu reklamlar utanç verici. Çünkü reklamların yayınlanması, 11 Eylül olaylarının yedinci yıldönümü ile aynı zamanda yapılıyor. Metro, teröristlerin her zaman hedeflerinde düşündüğü bir yerdir” ifadelerini kullanması dikkat çekti.
Bu haber toplam 838 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri