Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mevlit Evine Dozerli Kuşatma

11.12.2009 10:04
Mevlit için bir araya gelenleri inanılmaz bir şekilde tehdit eden CHP'li Belediye Başkanına bakın ne oldu:

Yeşilçiftlik’in CHP’li Belediye Başkanı Ölmez 2005’te bir evde mevlit okutanlara topladığı vatandaşları göstererek, “Evinizi taşlattırıp, sizi linç ettireyim mi’’ diyerek tehdit ettiği iddiasıyla 13 yıl hapse çarptırıldı.

Afyonkarahisar’da, mevlit okutanları taciz ettiği, belediye araçlarını koydurduğu sokaklardaki vatandaşlara ‘’Evinizi taşlattırıp, sizi linç ettireyim mi’’ şeklinde tehditte bulunduğu öne sürülen Sultandağı Yeşilçiftlik’in CHP’li Belediye Başkanı Zekeriya Ölmez, 13 yıl hapse çarptırıldı. Sultandağı Asliye Hukuk Mahkemesi, makam ve belediye araçlarıyla evin bulunduğu sokağın girişlerini kapatıp, vatandaşların çıkışlarını engellediği ileri sürülen Başkan  Ölmez’e yardım eden 5 belediye işçisine de ‘tehdit, cebir veya hile ile kişiyi hürriyetten yoksun bırakma, suçta kamu aracını kullanma, kişinin malını kullanmasını engelleme ve kamu görevini usulsüz üstlenilmesi’ suçundan 2.5 yıl ile 3 yıl arasında değişen hapis cezası verdi.

‘BAŞKANLIK GÖREVMİ YERİNE GETİRDİM’

Ölmez ise 30 Aralık 2005 tarihindeki olayla ilgili şunları söyledi “Kadir Çavdar’a ait evin önünde belde dışından 20 araç olduğu ve yasa dışı toplantı yapıldığı söylenmesi üzerine söz konusu yere gittim. 20 aracı görünce önce İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü aradım. Savcılığı da arayarak başkanlık görevimi yaptım ve oradan ayrıldım. Olay yerine polislerin gelmesi ile vatandaşlar da toplanmıştır. Mahkeme vatandaşları benim topladığım ve evdeki kişilerin dışarı çıkmalarını engellettiğim yönünde tarafıma ceza verdi. Kararı başta Başsavcılık olmak üzere kendim de temyiz edilmek üzere Yargıtay’a başvurdum. Olayın okutulan mevlit nedeni ile düzenlendiği doğru değil’’

Bu haber toplam 1552 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri