Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP, seçim kampına giriyor

17 Eylül 2008 / 14:00
MHP, Ekim ayının ikinci haftasında Kızılcahamam Kampı'na girecek. Yeni dönem muhalefet yöntemi ve yerel seçimler stratejisi belirlenecek.


STRATEJİ BELİRLENECEK

17,18 ve 19 Ekim tarihlerinde yapılacak kamp sırasında; temel olarak yaşanan son gelişmeler ışığında MHP'nin izleyeceği yeni muhalefet biçiminin ekseni belirlenecek. Partinin bugüne kadar izlediği muhalefet çizgisinin de tartışılacağı kamp sırasında; yaklaşan yerel seçimlerle ilgili bugüne kadar yapılan hazırlıklar ve bundan sonra izlenecek yöntemler de değerlendirilecek.
FLAŞ İSİMLER

MHP'nin yerel yönetimlerde başarı yakalaması için yapılması gerekenler ve planlananların değerlendirilmesinde ana eksen büyükşehir belediye başkanlıklarının kazanılması yolunda olacak. MHP özellikle büyük kentlerin belediyelerini kazanmak için sürpriz adaylar çıkartacak. Kamuoyunca sevilen, flaş bazı isimlerle şimdiden temas kuran MHP yönetimi, bu adayların yanı sıra yerel bazda sevilen isimleri de tespit ederek, aday gösterecek. Bu nedenle bu kampın arkasında il başkanları ile de bir kamp yapılması planlandı. Ekim ayındaki bu kampta belirlenen ilkeler doğrultusunda, İl başkanları ile yapılacak toplantıda, yerel seçimlere ilişkin kampanya ve aday belirleme yöntemleri de netleştirilecek.
Kaynak:
Bu haber toplam 896 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri