Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'nin Paket Açıklaması

22.03.2010 12:00
AK Parti heyetinin ziyaretinin ardından MHP adına açıklama Grup Başkanvekili Mehmet Şandır ve Oktay Vural'dan geldi.

 

Toplantı sonrası gazetecilerin karşısına geçen Şandır ve Vural partilerinin yol haritasını açıkladı. Anayasa Değişikliği ile ilgili olarak ilk sözü alan Şandır; "Anayasa değişikliği nasıl yapılmalı bunu çok açık belirttik. Uzlaşma komisyonu kurulması yönünde başvuruda bulunduk. Ama bir mesafa katedilemedi. Gerekçesi Sayın AKP'ye ait olmak üzere bir anayasa değişikliği ön görülüyor. Biz yine tavrımızın arkasındayız. Bir uzlaşma komisyonu kurulmalı. Değerlendirme birlikte yapılmalı, önümüzdeki seçimlerde bu anayasa değişikliği metni milletin oyuna da sunulmalı. Bir referandum da yapılacağı için önümüzdeki dönemde mutabakata varılacak metin böyle çıkmalı. Gelen metni MHP'nin kurulları ilkeleri doğrultusunda inceleyecek ve görüşlerini halkımızla paylaşacak" diye konuştu.

Bir soru üzerine Şandır, "Söylediğimiz şeyleri aynı konuşuruz. Tek bir ağızdan konuşuruz. Söylediklerimiz çok açıktır" dedi.

Şandır'dan sonra söz alan Oktay Vural ise, Anayasa Değişikliği için Meclis'te bir komisyon kurulması gerektiğini bunda başarılı olunamazsa değişikliğin yeni döneme bırakılması gerektiğini belirtti.


Bu haber toplam 752 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri