Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'de Akaydın pişmanlığı

30.03.2010 15:14
MHP, CHP'li Mustafa Akaydın'a 25 milyon TL borçlanma yetkisi konusunda destek vermekten pişman olduklarını açıkladı.

Antalya MHP İl Başkanı Adnan Kaya, işçi borçlarının ödenmesi için Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın'a 25 milyon TL borçlanma yetkisi konusunda destek vermekten pişman olduklarını açıkladı.

Kaya, kredinin, işçi borçlarında kullanılması gerekirken Işıklar bölgesinde kaldırım taşı döşendiğini ifade etti.

MHP İl Başkanlığı'nda basın
toplantısı düzenleyen Adnan Kaya, Antalya'daki yerel belediyelerin bir yıllık çalışmalarını değerlendirdi. Kaya, yeni ilçe olan Döşemealtı ve Aksu Belediyesi'ne bir yıl daha süre tanınması gerektiğini, ancak diğer belediyelerin hiç bir şekilde Antalya'ya hizmet etmediğini belirti.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'yü de
hizmet yapmamakla suçlayan Adnan Kaya, "Tütüncü, şovanist yapısıyla açılışlardan açılışlara, şölenlerden şölenlere giderek gazetede, medyada yer buluyor. Onun dışında da yaptığı bir icraat göremiyoruz." dedi.

Yeni ilçe olan Döşemealtı ve Aksu Belediyesi gibi belediyelerin çalışmaya gayret ettiğini belirten Kaya, bu belediyelere bir yıl daha süre vermek gerektiğini, henüz çok fazla
hizmet yapabilmeleri için erken olduğunu söyledi.

AK Partili olmayan ve çok zor şartlarda
hizmet üretmeye çalışan belediye başkanlarını kutladığını ifade eden Adnan Kaya, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin borç bahanesi olduğunu belirtti. Kaya, şöyle devam etti:

"Borç bahanesinden dolayı da adam hiç bir şey yapmıyor. Onlara, belediyede çalışan işçilerin borcunun ödenmesi için 25 milyon liralık bir borçlanma yetkisi vermiştik. Bunu da belediye işçilerinin paralarını alma maksadıyla verdik. Fakat bugün bakıyoruz ki hoca işçilerin parasında kırpıntı diyeceğimiz 300-500'er milyonluk rakam ödemiş, diğer kalan borçlarını
ödememiş diğer kalan parayı kalkmış Işıklar Caddesi'nde kaldırım yapıyor. O desteği verdiğimizden dolayı ben pişmanım."

Bu haber toplam 930 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri