Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Apo yetmedi Bahçeli'yi yargılayacak

28.09.2009 12:34
"Kongrede seçimi kazanırsam Öcalan'ı idam etmekle kalmam, Bahçeli'yi de Türk milliyetçilerini sindirmek ve milliyetçilerden bilgi ve belge gizlemek suçundan yargılayacağım"
MHP Genel Başkan adayı Ahmet Reyiz Yılmaz, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin 12 yıl boyunca Türk milliyetçiliğini "kanser gibi içerden kemirdiğini" öne sürerek "Kongrede seçimi kazanırsam Öcalan'ı idam etmekle kalmam, Bahçeli'yi de Türk milliyetçilerini sindirmek ve milliyetçilerden bilgi ve belge gizlemek suçundan yargılayacağım" dedi.

Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada Bahçeli'nin Abdullah Öcalan'a "kol kanat gerdiğini, onu sinsice koruduğunu" iddia ederek Bahçeli'nin nihai hedefinin Türk milliyetçilerini bir süre daha bastırıp Öcalan'ı İmralı'dan çıkarmak olduğunu ileri sürdü. "Kongrede Seçimi kazanırsam Öcalan'ı idam etmekle kalmam Bahçeli'yi de Türk milliyetçilerini sindirmek ve milliyetçilerden bilgi ve belge gizlemek suçundan yargılayacağım" diyen Yılmaz, Öcalan ve DTP'ye en büyük katkıyı Bahçeli'nin sağladığını savunarak şunları kaydetti:"Bahçeli Öcalan'ın idamını ertelemeye imza atmayıp onun yerine millete gitmek zorundaydı. Bunu yapsaydı MHP'nin tek başına iktidar olacağını ve Öcalan'ı asmak zorunda kalacağını biliyordu. Bunun yerine Merkez Bankası Gazi Erçel, AmerikaYahudilerle Krizi hazırladı. Erdoğan da sürece dahil oldu ve 2001 Krizi gerçekleştikten hemen sonra MHP'nin en zayıf anında aldığı emirle seçime gitti ve MHP'yi Meclis dışına taşıdı.İmralı temsilcisi ile el sıkışıp, göbek atan bir adam MHP'nin başında duramaz. Şehit paralarıyla terörist temsilcisiyle göbek atmanın hesabını sana sormayan namerttir.Bahçeli 12 yıl boyunca DTP siyasallaşmasına en büyük katkıyı sağlamıştır...

Öcalan ile Ahmet Türk'e sarılmanın arasında hiçbir fark olamaz. İhanet MHP'nin iliklerine kadar sızmıştır. 12 yıl boyunca Bahçeli Müslüman Türk Milliyetçiliğini Kanser gibi içerden kemirmiştir.MHP delegesi bu işgali kırmak zorundadır. Bahçeli'yi orda tutan herkes yanılgılarını anladıklarında evlatlarının dahi yüzlerine bakamayacaklardır. Bu Meclis'teki MHP milletvekilleri derhal Meclis'ten çekilmelidir. Bu Meclis'te durup Öcalan'ın sürece dahil edilişini izleyemezler. Türk Milleti gözünü açmalı, MHP'deki işgali kırmalı. Bu işgal kırılmadan kimse bu memlekette düzelme beklemesin."


Bu haber toplam 1364 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri