Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'den belgeye ve AKP'ye tepki

28.10.2009 22:57
MHP lideri Bahçeli, 'AKP ve Gülen'i Bitirme Planı'nın orijinalinin ortaya çıkmasıyla ilgili ilk kez konuştu.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli demokrasiye yönelik tehditleri hukuken sonuçlandırmayan, üzerine gitmeyen, sorumluları ortaya çıkarmaktan ısrarla kaçınan AKP zihniyetinin siyasete dışarıdan müdahale arayışlarını sandıktan çıkarıp yeniden ısıttığını, bunun gündemi değiştirme vasıtası olarak görülmesi gerektiğini bildirdi.

Bahçeli yazılı açıklamasında “irticayla mücadele planı” hakkındaki görüşlerini de açıkladı.

Başbakan samimiyse adaletin hızla işletilmesi ve hükümetin irticayla mücadele planı konusunda biran önce gereğini yapması gerektiğini belirten Bahçeli, “Siyasetin alternatifi mutlaka siyaset olmalı, kendinde güç ve akıl vehmedenlerin demokrasi dışı arayışları, kirli oyunları ve dayatmaları acilen soruşturulmalı ve sonuçlandırılmalıdır. Adaletin tecellisine ve kararlarına herkes katlanmalı, hangi seviyede ve kim olursa olsun sorumlularına hadleri bildirilerek, bütün gerçeklerin bir an önce ortaya çıkması sağlanmalıdır. Ve bütün bunlar tamamen hukuk içinde kalınarak çözülürken, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yıpratılmasından, karalanmasından ısrarla kaçınılmalı, bu temel milli kurumun kahramanca yürüttüğü vatan görevi sekteye uğratılmamalıdır” dedi.

Türkiye’nin geçtiğimiz asırlardan beri siyasetin ve demokrasinin sırtında kambur olan bu ilkel anlayıştan mutlaka kurtulması gerektiğini anlatan Bahçeli, “Demokrasiye yönelik tehditleri hukuken sonuçlandırmayan, üzerine gitmeyen, sorumluları ortaya çıkarmaktan ısrarla kaçınan AKP zihniyetinin, siyasete dışarıdan müdahale arayışlarını sakladığı sandıktan çıkarıp yeniden ısıtması gündem değiştirme vasıtası olarak görülmelidir” dedi. Bahçeli şöyle devam etti:

“AKP zihniyeti de bir an önce soruşturmaları sonuçlandıracak tedbirleri almalı ve konu sıkıştığı yerde devreye sokacak bir oyalama ve göz boyama vasıtası olmaktan çıkartılmalıdır. Bu konuda partimiz ihtiyaç duyulacak bütün desteği vermeye hazır ve kararlıdır. Ne var ki, dikkatleri başka noktalara çeken bu gelişmeye rağmen, AKP hükümetinin yıllardır süren tahrikleriyle kırılgan hale gelen milli kardeşlik duyguları en küçük bir kıvılcımla patlayacak, büyük ve vahim olaylara neden olacak gerilimleri yeterince biriktirmiştir.”
Bu haber toplam 1196 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri