Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli: Bu bir dönüm noktası

12.09.2010 14:23
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, halkoylamasının 2011 ve sonrası için Türkiye'nin geleceğinin belirlenmesinde dönüm noktası olacağını söyledi

 

Bahçelianayasa değişikliğiile ilgili oyunu Çankaya Anıttepe İlköğretim Okulu'nda kullandı. Bahçeli, oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, milletin tercihini kullanmak üzere sandıklara geldiğini belirterek, "Bu halkoylaması 2011 ve sonrası için Türkiye'nin geleceğinin belirlenmesinde bir dönüm noktası niteliği taşımaktadır. Özellikle 2011 yılında siyasi gelişmelerin izini de ortaya koymuş olacaktır. O bakımdan önemli bir halkoylaması sürecini yaşıyoruz. Bu demokratik haktır, demokratik kurumdur. Türkiye'nin sorunları anayasada ifadesini bulan demokratik kurumlar aracılığıyla yerine getirilmelidir. Bu bakımdan bugün için önemli bir gündür diyebilirim." dedi.

Bayramın ilk günü sandık güvenliği ile ilgili endişeleri dile getirdiği, bugün yapılan oylamalarda kendilerine bu yönde bilgi gelip gelmediği yönündeki soruya ise Bahçeli, "Sandıkların sayım aşamasına geldiği zaman milletimizde bir endişe ve kaygı geçmiş dönemlerde özellikle 2007 ve 2009 genel ve mahalli idareler seçimlerinde ortaya çıkan tartışmaların bir benzerinin devam edeceği şeklindedir. O bakımdan parti görevlileri, sandık kurulunun değerli üyelerinin çok dikkatli olmalarında, YSK'nın da sayım aşamasında hassasiyet göstermesini istiyoruz. İçişleri Bakanlığı'nın da sandıklarda güvenli bir ortamın ortaya koyması için gayretlerini bekliyoruz" şeklinde cevapladı.


 

Bu haber toplam 962 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri