Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'den başörtü çözümüne tam destek

20.10.2010 14:10
MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, üniversitelerde başörtüsü sorununun çözülmesi gerektiğini söyledi. Şandır, "MHP olarak bu konuda her türlü desteğe hazırız." dedi.

Dursun Kabaktepe'nin haberi

Milliyetçi Halk Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, üniversitelerde başörtüsü sorununun çözülmesi gerektiğini söyledi. Mehmet Şandır, “ Başın örtülmesi sorununun bir toplumsal sorun olmaktan çıkarılmasını ve çözülmesini  istiyoruz. Hiçbir gerekçeye bakmadan kamu önünde herkesin eşit olması şartıyla bu sorun çözülmelidir” dedi.

Şandır, başörtüsü konusuda sözlerine şöyle devam etti: “Adı türbandır veya başörtüsüdür önemli değil. Kamu önünde eşitlik ilkesine sadık kalarak bu sorunun çözülmesine biz varız. Çözüm doğrultusunda bir mutabakatla yeni bir anayasa değişikliğinin yapılmasını istiyoruz. MHP'nin iradesi de ortadadır. YÖK yasasının geçici 17. Maddesinin değiştirilmesi konusunda MHP’nin tutumu açıktır.”

YÖK'ün 'başörtüsü ile her türlü sınava girilebilir' açıklaması konusunda ise Şandır, şu açıklamayı yaptı: "Bu sorun Meclis'te çözülmelidir. Siyaseten çözülmesi gereken bire sorun konusunda siyasiler üstüne düşeni yapmalıdır. Bu konuyu sadece YÖK'ün verdiği karara bırakmamalıyız."
 

Moralhaber.Net

Bu haber toplam 1294 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri