Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'nin Cübbe Çıkışı

12.04.2010 11:54
MHP'li Yıldız, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın anayasayı değiştirdikten sonra rejimi de değiştirip cübbesiz Erdoğan cemaatini kuracağını iddia etti.

MHP Antalya Kepez İlçe Teşkilatı yaklaşan genel seçimlere hazırlanmak için mahalle temsilcileriyle toplantı düzenledi.

MHP Genel Başkan Yardımcı ve
Antalya Milletvekili Tuncay Toskay, Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, Kepez İlçe Başkanı Süleyman Kılıç ve İl Başkanı Adnan Kaya'nın katıldığı toplantıda partililere seslenen Milletvekili Hüseyin Yıldız, AK Parti'ye yüklendi.

AK Parti'yi iktidara köylülerin, yoksulların ve cemaatlerin getirdiğini öne süren Yıldız, daha sonra Başbakan Erdoğan'ın bunları yıprattığını ifade etti.

Yıldız, AK Parti'nin iktidara gelmesinde 27
Nisan 2007 yılında Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yayınlanan e-muhtıra, Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 367 kararının uygulanması gerektiğini söylemesi ve cemaatlerin büyük rolünün olduğunu iddia etti.

Başbakan Erdoğan'ın seçimleri kazandıktan sonra kendisi iktidara getirdiğini iddia ettiği grupları yıpratarak ortadan kaldırmaya çalıştığını savunan Yıldız, "Şimdi referandum yapacaklar. Önce anayasayı değiştirecekler daha sonrada Başbakan Erdoğan rejimi de değiştirip, cübbesiz Recep Tayyip Erdoğan cemaatini kuracak." şeklinde
konuştu.
Tuncay Toskay da hükümetin anayasa değiştirmek istemesinin asıl amacının gündem değiştirmek olduğunu ileri sürdü.

Toskay, AK Parti'nin anayasayı değiştirmemesi durumunda iktidardan indikten sonra yargılanacağını kaydetti.

AK Parti Hükümeti'nin anayasayı değiştirmek istemesinin 3 nedeni olduğunu iddia eden Toskay, bunları şöyle sıraladı: "Birincisi gündem değiştirmek. İkincisi bunlar iktidardan gidecek. Şimdi yaptıkları yolsuzluklardan dolayı yargılanacaklar. Bunu da
önlemek için yandan Anayasa yapıyorlar. Üçüncüsü bunlar anayasanın ilk üç maddesine aykırı kanunlar yapıyorlar. Bundan dolayı iktidardan indikten sonra yargılanacaklar. Bunu önlemek için yine yandaş anayasa yapıyorlar."
MHP Antalya İl Başkanı Adnan Kaya da AK Parti'den kurtulmak için mahalle temsilcilerinin çok çalışması gerektiğini ifade etti.

AK Parti'den ülkenin biran önce kurtulması gerektiğini savunan Kaya,
2011 milletvekili seçimlerinde MHP'nin tek başına iktidar olacağını öne sürdü.

Bu haber toplam 1072 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri