Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

2 vekilin tavrına tepki yağdı

10.10.2009 02:10
MHP’li ve CHP’li vekilin Çavuşoğlu’nun AKPM Başkanlığına karşı tavır alması “Milliyetçilikleri bu kadar” diye yorumlandı.
AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’nun Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanlığı’na seçilmesinin önünü açacak önergeye CHP’li Birgen Keleş’in ret oyu vermesi, MHP’li Tuğrul Türkeş’in de oylamaya katılmaması tepki çekti. AK Partililer, “Bunların milliyetçilikleri de cumhuriyetçilikleri de bu kadar” diye tepki gösterdi.

CHP’li Keleş’in karşı oy vermesine rağmen Çavuşoğlu’nun başkanlığının önünü açan önerge 46’ya karşı 47 oyla kabul edilmişti. Önergeye, 2 Avusturyalı, 1 Azerbaycanlı, 1 Polonyalı, 1 Rus ve 3 İngiliz sosyal demokrat “evet” oyu verdi. AK Parti Gurup Başkanvekili Suat Kılıç, Mevlüt Çavuşoğlu’nun AKPM’ye başkan seçilecek olmasının başarılı dış politikanın ürünü olduğunu ifade ederek, şöyle dedi:

MİLLİYETÇİLİK LAFLA OLMUYOR

“Milliyetçilik ve Cumhuriyetçilik lafla olmuyor. Biri MHP’li diğeri CHP’li iki vekilin bu tutumu Türkiye’ye bir şey kazandırmaz. Ancak kendilerine ve partilerine çok şey kaybettirir. Bunların Cumhuriyetçiliği ve Milliyetçiliği laftan ibaret.” Oylamaya katılmayan Türkeş, yorum yapmak istemediğini söyledi. Telefonlarını kapatan Keleş’e ise ulaşılamadı.


Kaynak:
Bu haber toplam 942 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri