Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP ile MHP hakkında şok iddia

25.05.2009 00:20
Avukatlarıyla haftalık görüşmesini yapan Abdullah Öcalan, MHP ile CHP hakkında korkunç iddialarda bulundu.
İmralı'da yazan PKK lideri Abdullah Öcalan, MHP ve CHP'nin Ergenekon'un sivil kanadı olduğunu söyledi. Öcalan şöyle dedi: "Bu dönemde belli bir ayrışma olacaktır. CHP ve MHP Ergenekon'un sivil kanadıdır, Baykal Ergenekon'un avukatı olduğunu söylüyor. Ben eskiden beri Baykal'a şüpheyle bakıyorum. Bu dönemde ayrışma daha da olacaktır. MHP de tamamen Ergenekon içindedir. Baykal ve Bahçeli rollerini çok iyi oynuyorlar. Her alanda yapılanmaları var; askeri, sivil her alanda. Birçok alanı örgütlemişler. Bunlar araştırılırsa çok daha büyük şeyler ortaya çıkar."

TÜRK-İŞ ERGENEKON'UN DERİN BİR AYAĞINI OLUŞTURUYOR

Öcalan, öldürülen Rus milletvekili Gallina ile İranlı Faruhar'ın durumuna da dikkat çekerek Ergenekon ve bazı sendikalar arasındaki ilişkilere ışık tuttu: "Bu öldürülen Rus milletvekili Gallina ile Foruhar -İran'da Millet Partisi'nin başkanıydı- benim gidebileceğim yerlerle ilgili çalışmalar yapmış. 20 Kasım'da öldürülmüşler. Bu öldürme olayı Gafur adında birisinin vasıtasıyla Mustafa Özbek'e rapor ediliyor. Mustafa Özbek, bir sendikanın başkanıdır. Hâlbuki bir sendika başkanının bu işlerle ne ilgisi olabilir? Ama aslında bu bir sendika değil, sendika adı altında örgütlenmeler yapıyorlar. Ergenekon yurt içinde de yurt dışında da hukuk tanımıyor. Bu raporda beni 98'de etkisizleştirmek için İtalya'ya 26 kişiyi nasıl soktuklarını anlatıyor. Onları nasıl etkilediğini anlatıyor. Kaldı ki bu öldürme olayları, bu olaylar sadece bir aylık programlarıdır. Eğer araştırılırsa çok kapsamlı olaylar ağı ortaya çıkar. Başka sendikalar da işin içinde var. TÜRK-İŞ bunun derin bir ayağını oluşturuyor. Kıbrıs'taki seçimlerine kadar müdahale ediyorlar."

ERGENEKON BÜYÜK BİR KAPANDIR

Öcalan, "Ergenekon büyük bir kapandır. Bu kapandan çıkmak öyle kolay değildir. Buradan çıkmaya çalışanı öldürüyorlar. Gazetelerde Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi, Yazıcıoğlunun telefonun hafızasının kendisine teslim edilmeden önce silindiğini söylüyor. Bunu eşi söylüyor!" dedi.

BUNLARIN BÜYÜK KISMI DIŞARDA

Mazıdağı'nda yaşanan katliama da değinen Öcalan, medyayı eleştirerek katliamın nedenini ortaya çıkaramadıklarını söyledi. Öcalan şunları dile getirdi: "Bilge Köyü'ndeki katliamın nedenini basın ortaya çıkaramadı. Bizim adımıza gazetecilik yapan kişiler de bu olayın üzerine gitmediler. Niye gitmediler, çünkü çizgiyi takip etmiyorlar. Eğer çizgiye bağlı kalsalardı gerçekleri ortaya çıkarırlardı. Bu katliamı yaptıktan sonra bize mal edeceklerdi. Eğer o muhtar ölmeden önce konuşmasaydı olaylar ortaya çıkmayabilirdi, üzerimize yıkabilirlerdi. Bu konuda herkes dikkat etmelidir. Diyarbakır'daki olayı da bizim üzerimize yıkmaya çalıştılar. Bu Ergenekon operasyonunda yakalananlar Ergenekon'un sadece bir kısmı, devede kulak bile değil, devede kıl bile diyemeyeceğimiz kadardır. Ergenekon'un büyük kısmı daha dışarıdadır. AKP, Erdoğan'a suikast planı ortaya çıkınca alelacele Ergenekon için düğmeye bastılar."

Kaynak: Fıratnews
Bu haber toplam 1482 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri