Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"MHP Çıkar Hesapları Yapıyor"

11 Haziran 2008 / 13:07
Başbakan Erdoğan, grup toplantısının basına kapalı bölümünde AK Partilileri uyardı.
AKP grubu kapatma davası sonuçlanıncaya kadar Meclis'in çalıştırılması kararı aldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP'nin ''klonlama'' önerisine tepki gösterdi.

Erdoğan, grup toplantısının basına kapalı bölümünde MHP'nin Anayasa değişikliği konusundaki tavrını eleştirdi.

10 ve 42'inci maddelerindeki Anayasa değişikliğinde MHP'nin imzası olduğunu hatırlatan Erdoğan, "Ama savcı davayı bize açtı, odak olarak niteledi. MHP, bu süreçte, ben ne kaparım hesabı yapıyor" dedi.

Erdoğan, Bahçeli'nin, hakkında siyasi yasak istenmeyen milletvekillerinin yeni bir parti kurmasını içeren klonlama önerisine de sert tepki gösterdi.

Başbakan Erdoğan, "Bu, ayıp bir şey. Bir genel başkan bunu söyler mi? 70 kişi meşru oluyor da 340 kişi gayrimeşru mu?" diye sordu.

Erdoğan, grubun basına açık bölümünde de Anayasa Mahkemesi'nin türban kararıyla ilgili ilk kez konuştu. Kararı, "talihsizlik" olarak niteleyen Erdoğan, yüksek mahkemeden iptalin gerekçesini bir an önce açıklamasını istedi.

Başbakan Erdoğan, "Yargı yanlış yaparsa, bunu kim denetleyecek?" diye sordu. Yaşanan süreçle ilgili CHP'yi suçlayan Erdoğan, CHP'nin erkler arasında çatışma çıkarmaya çalıştığını öne sürdü.
Bu haber toplam 842 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri