Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'de Kongre Zamanı

06.11.2009 17:12
MHP'nin 8 Kasım Pazar günü yapılacak büyük kongresi öncesinde Ahmet Reyiz Yılmaz, genel başkanlığa aday olacağını açıkladı.

 

Yılmaz, Ankara'da düzenlediği basın toplantısında, ülkenin ekonomik ve siyasi sıkıntılardan geçtiği bir dönemde Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin hükümetin icraatlarına karşı politika geliştiremediğini, partide değişime ihtiyaç olduğunu söyledi.

MHP'ye Çankaya ilçe örgütünden üye olduğunu ifade eden Yılmaz, ''Büyük kongre günü o salona gireceğiz. Dışarıda da mavi bayraklı Yılmaz yanlıları, 'değişim' diye haykıracak'' dedi.

Yılmaz, Bahçeli'nin 12 yıl genel başkanlık yaptığını ancak iktidara gelemediğini ve bu nedenle artık koltuğu bırakması gerektiğini savundu. Bahçeli'nin ömür boyu genel başkan olmasını sağlayacak hesaplar yapıldığını da iddia etti.

Bahçeli döneminde ülkücü hareketin amacından saptırıldığını öne süren Yılmaz, Alparslan Türkeş zihniyetini yeniden partiye getirmek için aday olacağını ifade etti. Yılmaz, ''Bahçeli oradan gitmediği sürece ülkücülük, Türk-İslam davası işgalden kurtulamayacaktır'' dedi.

Bu haber toplam 1124 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri