Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'DE BİR İSTİFA DAHA

20.08.2010 13:26
Referandumda 'hayır' diyeceğini açıklayan MHP'de istifalar peş peşe gelmeye devam ediyor.

Konya'nın Sarayönü ilçesine bağlı Kurşunlu belde belediyesinin MHP'li Başkanı Sami Ülker, halk oylamasında tercihinin ''evet'' olacağını açıklayarak, partisinden istifa etti.

Ülker, yaptığı açıklamada, halk oylamasının Türkiye'nin geleceği için çok önemli bir fırsat olduğunu belirtti.

Anayasa değişikliğipaketine ''hayır'' diyen MHP'nin aksine referandumda vicdanının sesini dinleyerek ''evet'' diyeceğini belirten Ülker, ''Ben bir belediye başkanı olarak bugüne kadar her zaman haklımızın istek ve önerilerine göre çalıştım ve ona göre hizmet ettim. 'Evetçi' ve 'Hayırcı' olarak iki ayrı cephe oluştu. Ben böyle bir kutuplaşmanın yanlış olduğunu düşünüyorum'' dedi.

Ülkesini ve vatandaşını düşünen herkesin anayasa değişikliği paketine destek vermesi gerektiğini dile getiren Ülker, şunları kaydetti:

''Ben de ülkemi seven bir fert olarak anayasanın değişmesi gerektiğini düşünüyorum ve 12 Eylülde yapılacak olan referanduma destek verilmesinden yanayım. Çünkü paketi incelediğimde gördüm ki özellikle Türkiye'nin kanayan yarası olan yargı bağımsızlığı ve darbecilerin hesap vermesine ilişkin önemli düzenlemeler yer alıyor.''

Ülker, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Bu haber toplam 1400 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri