Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Kapı Kapı Dolaşacak Ve...

15.05.2010 08:39
MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı "Anayasa değişikliği paketinin ne anlama geldiğini, Türk Milleti'ne kapı kapı dolaşıp anlatacağız." dedi.

Sakarya'nın Serdivan ilçesindeki Tunatan Tesisleri'nde gazetecilerle bir araya gelen Bölükbaşı, AK Parti'yi ve anayasa değişikliği paketini eleştirdi. Türkiye'nin siyasi tarihinin en bunalımlı döneminden geçtiğini ifade eden Bölükbaşı, bugün yaşanan sıkıntıların çok önemli bir bölümünün AK Parti'den demokratik yollarla kurtuluş sürecinin son aşamasına girilmiş olmasından kaynaklandığını ileri sürdü. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı referandum sürecinde sahte demokrat maskesini takarak, milli irade dolandırıcılığı yapmaya bel bağlamakla suçlayan Bölükbaşı, şunları söyledi; "Sayın Başbakan oyunun bittiğini ve yolun sonuna gelindiğini görmektedir. Yapmak istediği şudur; bu yıl içinde Türk milletinin önüne geleceğine inandığımız seçim sandığında tasfiye edileceğini gördüğünden siyasi ecelini mümkün olursa biraz daha uzatabilirmiyim düşüncesiyle hareket etmektedir. İktidardan uzaklaştıktan sonra AK Parti'nin 8 yıllık yıkım döneminin hesabını yargı önünde vermekten acaba kurtulabilir miyim arayışlarına yönelmiştir.Son kumarını sayın Recep Tayyip Erdoğan oynamaktadır. Ne hazindir ki bu kumarı Türkiye'nin kaderi üzerinde oynamaktadır."

Anayasa değişikliği paketinin ne anlama geldiğini, Türk milletine kapı kapı dolaşıp herkese ulaşarak anlatacaklarını kaydeden Bölükbaşı; "Bu referandum 26 maddeyle, 2 geçici maddenin kabul edilip edilmemesi referandumu değildir. Sayın Başbakanın ve AK Parti'nin bu Anayasa değişikliği sürecini Türkiye'nin demokratik standartlarını daha da ilerilere taşımak, hukukun üstünlüğünü bütün unsurlarıyla Türkiye'de hakim kılmak gibi mülahazalardan mülhem olmadığını herkes çok iyi bilmektedir. Bu referandum lekeli sicilin oylaması olacaktır. Anayasa değişikliği Türkiye'nin ihtiyaçlarına göre şekillenmemiştir, AK Parti'nin özel ihtiyaçlarına göre şekillenmiştir." diye konuştu.

Bu haber toplam 940 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri