Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"MHP miting yapmıyor çünkü.."

20.08.2010 21:46
AK Parti Konya Milletvekili Özkan Öksüz, MHP'lileri çok kızdıracak açıklamalar yaptı.

AK Parti Konya Milletvekili Özkan Öksüz, 12 Eylül'de yapılacak referandumla ilgili MHP ve CHP'nin Konya kent merkezinde miting düzenlemediğini, küçük beldelerde dolandıklarını söyledi. Öksüz, “MHP havluyu attı. Şu an da meydanlardan çekildi. Neyi bahane etti, ‘Efendim oruç var, sıcaklık var’. Bizde de sıcak var, oruç var. Neden çekildi havlu attı. Mitinglere kimse gelmedi” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Özkan Öksüz, partisinin il başkanlığı binasında basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısında 1961 ve 1982 anayasalarının darbe mahsulu anayasa olduğunu ifade eden Özkan Öksüz, 12 Eylül’de yapılacak referandumda ‘hayır’ oyu kampanyası başlatan muhalefet partilerini eleştirdi. Öksüz, şunları söyledi:
“Şu an CHP ‘hayır’ kampanyası yapıyor. Peki TBMM’de CHP neden ‘hayır’ oyu vermedi. Kendi milletvekillerine güvenmedi herhalde. Kendi milletvekillerine güvenmeyen bir parti, bugün halktan ‘hayır’ oyu istiyor. Konya'ya da geldiler. Fakat bu liderler, Konya”nın içine gelemedi. Konya'nın çevresinde dolandılar. Küçük beldelerinde dolandılar. Hem MHP, hem CHP lideri Konya'da bir miting yapma cesaretini gösteremedi. Şimdi biz dolaşıyoruz, şu an da MHP havluyu attı. Meydanlardan çekildi. Neyi bahane etti, ‘Efendim oruç var, sıcaklık var’. Bizde de sıcak var, oruç var. Neden çekildi havlu attı? Mitinglere kimse gelmedi.”

Milletvekili Öksüz’ün beyaz gömlek yerine çizgili bir gömlek tercih etmesi dikkat çekti. AK Parti, referandum çalışması sırasında beyaz gömlek giyilmesinin tercih edilmesi yönünde karar almıştı.

Bu haber toplam 14300 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri