Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Taraf ve Vakit'e MHP'den tehdit

09.02.2010 09:11
MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Yalçın da Taraf ve Vakit gazetelerini 'tetikçilik' ile suçladı. Tehditler savurdu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin medya patronları Ferit Şahenk, Turgay Ciner, Akın İpek ve Ahmet Çalık'a yönelik ağır eleştirilerinden sonra MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Yalçın da Taraf ve Vakit gazetelerini 'tetikçilik' ile suçladı. Tehditler savurdu.

Yazılı açıklama yapan Yalçın, Osman Durmuş'un sözleri üzerine Meclis'te yaşanan olaylarla ilgili AK Parti'yi sorumlu tuttu. Türk halkının AK Parti'den kaçarak MHP'ye yöneldiğini ileri süren Yalçın, açıklamasında, "Taraf ve Vakit gazeteleri gibi iktidar yandaşı basın yayın organlarının MHP düşmanlığı konusunda ittifak ettikleri 'tetikçilik kardeşliği' de bunun açık ifadesidir." şeklinde konuştu. "Başbakan'ı ve yardakçılarını ikaz ediyoruz." diyen Yalçın, "Türk milliyetçileri bütün bunların hesabını mutlaka soracaktır. Son olaylarla birlikte, göstereceğimiz müsamahanın sınırını daraltmaktadır." şeklinde tehdide varan ifadeler kullandı.

Bu haber toplam 1392 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri