Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP tarihi bir fırsatı böyle kaçırdı

19.06.2010 00:20
Yıllardır zaman zaman gündeme gelen “MHP ile BBP'nin birleşmeyi görüştükleri” iddiası yine dillendirilirken, Anayasa Mahkemesi gündeminde olan anayasa değişiklik paketinin iki partinin arasını açtığı ileri sürülüyor

Yıllardır zaman zaman gündeme gelen “MHP ile BBP'nin birleşmeyi görüştükleri” iddiası yine dillendirilirken, Anayasa Mahkemesi gündeminde olan anayasa değişiklik paketinin iki partinin arasını açtığı ileri sürülüyor.

BBP'nin, iktidarın Meclis'ten geçirdiği Anayasa değişikliği paketine 12 Eylül'de yapılacak olan referandumda ‘Evet' diyeceklerini açıklamasından sonra MHP ile birleşme konusunda tabanlarda ümidin iyice azaldığı iddia ediliyor.

Birleşme konusunda önemli çabalar gösteren Yılma Durak “MHP ve BBP'nin birleşmesi suya mı düştü” sorusu üzerine, gerek MHP tabanında gerekse BBP tabanında hala birleşme umutlarının olduğunu belirterek, BBP'nin merkez yöneticilerine ilginç göndermede bulundu.

Durak şöyle konuştu: “Her iki partinin tabanı da birleşmeyi canı gönülden istiyor ama son zamanlarda görülmektedir ki BBP'nin merkez yöneticileri AK Parti hükümeti ile paslaşıyor. Bunun en bariz örneği BBP'nin, iktidarın Anayasa Değişim paketine ‘Evet' diyeceklerini açıklamasıdır. Muhsin Yazıcıoğlu olsaydı böyle bir oyuna gelmez bu pakete kesinlikle ‘Hayır' derdi.”

Bu tavrı ile BBP'nin tabanı ile uyuşmazlık yaşadığını savunan Yılma Durak, “Taban birleşmeyi istiyor. MHP bu konuda çok girişimde bulundu. Fakat görüyoruz ki şuan ki BBP yönetim kadrosunun kafaları çok karışık. Yanlış propaganda yapmaktalar. Milliyetçiler kurultayı toplansın ne demek? Meseleler hamaset laflar ile çözülmez. Her şeyin bir adabı var. BBP, er ya da geç yuvasına dönecektir. Ama yönetim kadrosu da birleşmemede ısrar ederse, önümüzde ki seçimlerde de boylarının ölçülerini alırlar. Eğer ülkenin durumunun iyi olduğunu söyleyebiliyor iseler, ‘terörün üstesinden gelindi' diyebiliyor iseler gidip AKP ile birleşsinler” diye konuştu.

www.haber2000.com

Bu haber toplam 1376 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri