Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'li Vural'dan Arınç'a çok sert ifadeler

21.12.2009 20:02
MHP'li Vural, Bülent Arınç için 'Mayınlı arazide dolaşarak mayınları patlatmaktan sorumlu Başbakan Yardımcısı' dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Manisa'da yaptığı konuşmada MHP'yi hedef alan sözleri nedeniyle Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a sert tepki gösterdi. Vural Arınç'ı "mayınlı arazide dolaşarak mayınları patlatmaktan sorumlu başbakan yardımcısı" olarak nitelendirdi. Vural Arınç'ın MHP'yi hedef gösterdiğini belirterek "Bu pis bir tezgahtır, bu sözler hükümetin MHP üzerinde bir tezgah hazırladığını ortaya koymaktadır" diye konuştu.

Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Manisa'da hafta sonunda yaptığı konuşmada MHP'yi hedef aldığı gerekçesinde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a tepki gösterdi. Arınç için "ağlamaktan sorumlu başbakan yardımcısı" ve "mayınlı arazide dolayarak mayınları patlatmaktan sorumlu başbakan yardımcısı" ifadesini kullanan Vural, TRT tarafından Arınç'ın Manisa'daki konuşmasının canlı verilmesine de tepki gösterdi. Vural "TRT Arınç'ın, AKP'nin borazanı haline gelmiştir" dedi. Başbakan Yardımcısı Arınç'ın, İmralı'da bulunan teröristbaşının iltifatına mazhar olmuş ve 'İmralı canisinin çok sevdiği birisi' olduğunu savunan Vural, Arınç ve Öcalan'ı "birbirini tamamlayan ikili" olarak nitelendirdi. Arınç'ın, teröristlerin dağdan inmesi konusunda 'aptal mı insinler' dediğini kaydeden Vural, "Teröristlere sakın inmeyin ha diyor, yol gösteriyor, dağdan inmeyin akıllı olun diyor. Teröristle pazarlık etmenin adeta kılıfını uyduruyor. Onlara dağdan indirecek yürek olacak önce. İnlerinde bulur getirirsin, mektupla dağdan inmez terörist. Teröriste inmeyin zaten sizin istediğinizi yapacağız diye yol gösteriyor. Öcalan'ın kılavuzluğunda böyle olur. Başka ne beklenir teröristbaşının himayesine mazhar olmuş birinden" diye konuştu.

-TERÖRDEN BİHABER BAŞBAKAN YARDIMCISI-

Arınç'ı "terörü mazur, teröristi masum' göstermekle ve 'terörden bihaber' olmakla da suçlayan Vural, "Böyle başbakan yardımcısı düşman başına" dedi. MHP'nin 69 milletvekili ile demokrasinin vazgeçilmez kurumu olduğunu, Arınç'ın ise MHP ve genel başkanını suçladığını belirten Vural, "Demokrasiden nasibini almamış, silahı ve terörü araç olarak kullanan bir başbakan yardımcısı, MHP'yi hedef gösteriyor. Bu pis bir tezgah. Hükümeti uyarıyoruz. Arınç'ın ifadeleri kendi düşüncelerini ortaya koyuyor, bizim demokratik eleştirilerimizin, başkalarının bir şey yapmasının azmettiricisi olduğunu söylemekten çekinmiyor. Ne yapılırsa yapılsın bunun sorumlusu hükümettir. MHP kan üzerinden açılım dayatmak isteyenlere karşı milleti uyarmaya devam edecek" dedi. 'MHP'yi birilerinin yaptığı yasadışı eylemin azmettirici gibi göstermenin Arınç'ın bilinçaltının tezahürü' olduğunu da kaydeden Vural, kendilerinin Türk milletinin iradesini kullandıklarını, demokrasi ve hukuk dışı hiçbir girişimi onaylamadıklarını söyledi. Vural "Bu sözler hükümetin MHP üzerinde bir tezgah hazırladığını ortaya koymaktadır" dedi.

-PABUCUNU HABUR'DA BIRAKTIN-

Arınç'ın yine Manisa'da TEKEL işçilerine yönelik "pabuç bırakmayız" sözlerini de eleştiren Vural, "Sen pabucunu Habur'da bıraktın. Gücün tekel işçilerine yetiyor" dedi. Arınç'ın TEKEL işçilerini ekmek ve emekle tehdit ettiğini, bu zihniyetin demokratik bir zihniyet olamayacağını da ifade eden Vural, "Sayın Arınç bu millet senin tehditlerine pabuç bırakmaz. Bu millet kuru gürültüye pabuç bırakmaz. Sandıkta pabucunu alıp nasıl gittiğini göreceğiz" diye konuştu

Bu haber toplam 1230 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri