Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'den şok belgeye sert tepki

26.10.2009 13:46
Albay Dursun Çiçek tarafından hazırlandığı Adlî Tıp'ın raporuyla kesinleşen 'kirli eylem planı'na yönelik tepkiler dinmek bilmiyor.
MHP Genel Başkan Vekili Oktay Vural, belgeye sert tepki gösterirken, bunu millete ve siyasete karşı hazırlanan tezgah olarak nitelendirdi. Vural, "Bu belgeyi kim hangi amaçla hazırladı? Hukuki süreçte bir an önce bu işin arkasında ne var ne yok hepsi açığa çıkarılmalı." dedi.

Taraf gazetesinin 12 Haziran'da 'AKP ve Gülen'i Bitirme Planı' başlığıyla gündeme getirdiği belgenin orijinalinin ortaya çıkmasını değerlendiren MHP'li Vural, hukuk devletinde millete ve siyasete müdahalenin kabul edilemeyeceğini söyledi. Bu işin bir an önce bütün yönleri ile ortaya çıkarılması gerektiğini vurgulayan Vural, "Öncelikle AKP'yi bitireceksek biz bitiririz. Geçmişte onu bitireceğiz diye değirmenine su taşıyanları gördük. 27 Nisan bildirisini yayınlayıp da trilyonluk zırhlı araçlarda gezenleri gördük. Mezara kadar gidecek sırları da gördük. O değirmene su taşıyarak nasıl yüzde 47'lik bir oy toplayanları da gördük. Dolayısıyla AKP'yi biz bitireceğiz. Bu işin arkasında ne var ne yok hepsi açığa çıkarılmalı. Kimseye siyasete müdahale edip mağduriyet oluşturma fırsatı tanınmamalı." şeklinde konuştu.

Vural, böyle bir belgeyi kabul etmelerinin mümkün olmadığını ifade etti. Bu konudaki hukuki sürecin süratle yapılmasını isteyen Vural, tepkisini şu sözlerle dile getirdi: "Bu belgeyi kim hazırladı, hangi amaçla hazırladı? Kime yarıyor? Bu soruları hep birlikte soralım. Dün niye yoktu bugün niye çıktı? Yine hep beraber 'hangi siyasi manipülasyonları kim neden yapıyor?' sorularını soralım. Bu siyasi tezgahların hepsini açığa çıkarmamız lazım. Hukuk sürecinin bu konuda çok daha çabuk olması gerekiyor. Gerçekten bu kadar süre geçmiştir ondan sonra neden ortaya çıkmıştır? Gerçeklerin gün yüzüne çıkartılmasını biz gerçekten istiyoruz. Ne demek? Böyle bir şeyi kabul etmemiz mümkün müdür? Bir siyasi parti isek, iktidar ile mücadele edecek olan biziz. Ve bununla ilgili kararı verecek olan elbette millet olacaktır."

Bu haber toplam 1082 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri