Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'de" savaşa varım" diyor

30 Ekim 2008 / 18:36
MHP de seçimler için harıl harıl çalışıyor ama onların da istedikleri bölgeler var. Onlar da o şehri istiyor?
Herkesin gözü orada. Ak Parti Diyarbakır'ı istiyor. DTP kalesini kaybetmek istemiyor. CHP'nin de Diyarbakır'da gözü var. Peki ya MHP orada savaşa girecek mi?

Bu konuya ilişkin cevap MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır'dan geldi. Şandır MHP'nin Türkiye'nin her seçim çevresinde seçimlere katılacağını bildirdi.

Şandır, MHP'nin ilkesi ve kurallarının bulunduğunu belirterek, kararları MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MYK ve Başkanlık Divanı'nın verdiğini söyledi.

MHP olarak, Türkiye'nin her seçim çevresinde seçimlere katılacaklarını ifade eden Şandır, şöyle dedi:

''Benim söylediğim; Türk toplumunun birliğini, kardeşliğini önemsediğim yönündedir. MHP'nin seçimlere katılmasına kurulları karar verir. Bunu benim belirlemem söz konusu olamaz.''

DTP'LİLERİ KINADI

Şandır, DTP'lilerin Cumhuriyet Bayramı törenlerine katılmadığını, Mersin'de de çelenk koymadığını hatırlatarak, bu tutumu kınadığını ifade etti.

DTP'lilerin Türkiye Cumhuriyeti'ne saygılı olmak mecburiyetinde olduklarını belirten Mehmet Şandır, bu saygısızlığı milletin asla affetmeyeceğini söyledi.

Türkiye'de yaşayan ve nimetinden faydalanan herkesin, bu toprağın ekmeğini yiyen, suyunu içenlerin tümünün ay yıldızlı bayrağa, Cumhuriyete ve kurucularına saygılı olması gerektiğini belirten Şandır, şöyle konuştu:

"DTP'liler yanlış yapıyorlar. Bu millet yapılan yanlışın hesabını mutlaka sorar. DTP'liler yanlış yapıyorlar, akıllı davranmıyorlar. Bu ülkenin bir tek çakıl taşından, bir tek insanından vazgeçmeyiz, bu toprakların adı Türkiye'dir. Bu topraklar üzerinde kurulan devletin adı Türkiye Cumhuriyeti Devleti'dir. Bu topraklarda yaşayan halkın adı da Türk milletidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve Türk milleti olmanın övüncü herkese yetmelidir. Bir başka kimlik arayışında olanların sonu hüsran olacaktır. DTP'lilerin Cumhuriyet Bayramı'nda sergiledikleri tavrı ve ayrımcılığı kınıyorum."


Bu haber toplam 776 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri