Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'den 'dağa çıkarız' mesajı

01.08.2009 19:49
Bursa'da kongrede konuşan Bahçeli, hükümetin 'Kürt açılımı'na sert tepki gösterdi, hatta o kadarıyla da bırakmayıp uyardı...
"25 yıl dağda gezenlere Türkiye'yi böldürmek istiyorsanız, 50 yıl dağda gezmeye hazır olup, Türkiye'yi böldürmeyen milliyetçi harekete de isteğini vereceksin..." Bu sözler partisinin Bursa kongresinde konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye ait. Bahçeli'nin gündeminde Kürt açılımı vardı. Hedefin de ise hükümet ve aydınlar...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP hükümetinin Kürt açılımını eleştirerek, "25 yıldan beri dağda gezenlere Türkiye'ye böldürmek istiyorsanız, 50 yıl dağda gezmeye hazır olan Türkiye'yi böldürmeyecek MHP var. 25 yılda Türkiye'nin idaresini almaya çalışanlar, 50 yılda dağda yaşamayı kabullenmiş insanları yorumladığında, Türkiye'nin bütünlüğüne sahip çıkılmasını iyi anlamaları gerekir" dedi.

Partisinin Bursa İl Kongresi'ne katılan MHP Lideri Devlet Bahçeli, burada yaptığı konuşmada AKP Hükümetinin kürt açılımını eleştirdi.

Bölücü örgüt PKK'nın temel amacının Kürt devleti kurmak olduğunu belirten Bahçeli, "Etnik grupçuluğu esas alaran bir yaklaşımla 25 yıldan bu yana Türkiye'yi kana bulayan bir örgütün temel amacı bağımsız bir Kürt devleti kurmak. Suriye'deki ile Irak'takiyle, İran'dakiyle biraya gelerek büyük Kürdistan hayalinin peşinde koşmaktır. Bütün bu bilgiler için demokratik paket açılımını beklemeye gerek yok" dedi.

MHP'nin Türkiye'nin bölünmesi konusundaki hassasiyetinin eleştirildiğini hatırlatan Bahçeli, "Bir gün olsun da şu PKK'yı eleştirsinler. Bu konuda MHP'nin hassasiyeti vardır. Bu konuda MHP taviz vermez. Bölge insanıyla bölücü terör arasındaki kalın çizginin farkındadır. Türkiye'de hiçbir kişi, Kürtçe konuşan kardeşim olarak PKK'nın yandaşı veya onun destekçisi değildir. Zorla destekçi olarak görülmektedir. PKK'nın ucu Yunanistan'dadır, AB'dedir, Suriye'dedir. Orada yaşayan insanlar kardeşimiz olarak Kürtçe konuşuyorlar diye PKK'lı sanmayın onlar da Türk miletidir" diye konuştu.

"PKK nın iç ve dış odaklı ihanet meselelerinden, PKK'nın demokratik Kürt açılımı kavramıylarıyla memleketi bölmeye kalkmayınız" diyen Bahçeli şunları söyledi:

"36 etnik grupla sosyal dokuyu parçalarken, şimdi çok daha büyük oyunlara girmeyiniz. Sayın Başbakan hep uçakla seyahatlar yapıyorsunuz, ama bölünmüş yollarda da büyük mesafaler katettin. Gidiş dönüşlerdeki bu farklılığı da ortadan kaldırıp bu millet seni her zaman takdir edecektir. Bölünmüş yollarla Türkiye'nin bölünmüşlüğü karıştırılmamalı. 25 yıldan beri dağda gezenlere Türkiye'ye böldürmek istiyorsanız, 50 yıl dağda gezmeye hazır olan Türkiye'yi böldürmeyecek MHP var. 25 yılda Türkiye'nin idaresini almaya çalışanlar, 50 yılda dağda yaşamayı kabullenmiş insanları yorumladığında Türkiye'nin bütünlüğüne sahip çıkılmasını iyi anlamaları gerekir.

Demokratikleşme süreci adı altında ayrışmayı, bölünmeyi, parçalanmayı öngören bir yaklaşımı birarada düşünmek ve sözde bir aydın olarak her gün televizyonlarda demokratikleşme süreci adı altında Türkiye'nin bölünmesine katkı sağlayan konuşmaları dinlemekten bu millet usanmıştır. Demokratikleşme sürecini savunanlar arka planda neyi düşündüklerini açıkça söylemelidirler. Anlaşılıyor ki demokratikleşmeyi sık sık tekrarlayanlar Türkiye'de kimlik ayrımcılığını körükleyen etnik terörü cesaretlendiren tarihi bir hata işliyorlar veya bunlara yandaşlık yapıyorlar. Demokratikleşme süreci adı altında Türkiye'yi bölmeye çalışan ihanet sahiplerini daha fazla cesaretlendirmekten başka kabul mümkün değildir."
Bu haber toplam 2682 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri