Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'li Vural ünlü sanatçıya çok kızdı!

11.09.2010 12:21
'Evet' oyu vereceğini açıklayan Orhan Gencebay MHP'nin renkli ismi Oktay Vural'ın hışmına uğradı

 

'Evet' oyu verecek sanatçılar ve toplumun tanınmış isimleri muhalefetin hedefinde. Hükümete yönelik sert çıkışlarıyla bilinen MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural bu kez sanatçıları hedef aldı.

Sadece Gencebay değildi eleştirilen. Diyarbakır mitigine katılan Hakan Şükür'e de kızan Vural, 'Bu tiplemeler toplumu maniple etmek için kullanılıyor' ifadelerini kullandı.

Akşam gazetesinden Dilek Gedik'e konuşan Vural, Orhan Gencebay'a çattı. Ünlü sanatçıya "Değer mi yani?" diye tepki gösteren Vural, sanatçılara işte böyle yüklendi:

HAKAN ŞÜKÜR İÇİN

-Sanatçıların siyasi düşüncesi olması gerekir ama bunu rozet haline dönüştürüp, buna karşın kendisini anonim sanatçı gibi göstermesini hazmedemiyorum. Bu sanatçı kimliğini istismar etmek demektir. Sporcular için de öyle. Mesela Hakan Şükür. Sen parti mitingine katılıyorsan git rozeti tak o zaman kardeşim. Bu tiplemeler toplumu maniple etmek için kullanılıyor. Birtakım sanatçılar gidiyor, partinin iftar yemeğine katılıyor. Ne mesajı vermek istiyorsun sen. Siyasi mesajın varsa ver. Orada bulunmakla kendi sanatçı yapılarını istismar ettiriyorlar. U2 da öyle. Bono, Asya'dan Avrupa'ya geçecekmiş. Geç kardeşim Egemen Bağış elinden tutmadan geçemiyor musun? Bir politikacı bu durumu niye kullanmak ister. Artık saray sanatçıları var, iliştirilmiş gazeteciler, program yapımcıları var. Bu ortamda halk nasıl bilgilenecek.

DEĞER Mİ YANİ!

- Çok kızdığım ve karşılaşacağımda çok şey söyleyeceğim sanatçılar var. Orhan Gencebay'a söylerim mesela. Değer mi yani. Sanatçının gücü millettir. Sanatçılar da acaba bir korku mu var. Acaba güçten korkarak mı böyle yapıyorlar? Eskiden gizli oy açık tasnifti, açık oy gizli tasnife doğru gidiyoruz. Sanatçılar olarak oyunuzun rengini belli edebilirsiniz ama siyasi figür olarak kendinizi kullandırtamazsınız

Bu haber toplam 1324 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri