Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'nin bazı belediye başkan adayları

14 Aralık 2008 / 17:41
MHP, bazı seçim çevrelerinde belediye başkan adaylarını belirledi. MHP'den yapılan yazılı açıklamaya göre MHP'nin kesinleşen bazı il belediye başkan adayları şöyle:

MHP'den yapılan yazılı açıklamada, MHP'den aday olmak üzere başvuruda bulunan aday adaylarıyla ilgili genel merkezde oluşturulan ''Ön Değerlendirme Kurulu''nca yapılan inceleme ve değerlendirmelerin Başkanlık Divanında görüşüldüğü ve başvurulardan bazılarının belediye başkan adayı olmalarının uygun görüldüğü ifade edildi.

Buna göre, Erzincan'da Erkan Karaman, Isparta'da Yusuf Ziya Günaydın, Kars'ta Settar Kaya, Malatya'da Cumali Ünaldı, Tokat'da Ümit Sarıtaşlı, Bayburt'ta İdris Aydın, Osmaniye'de ise Kadir Kara, MHP'nin kesinleşen bazı il belediye başkan adayları oldu.

Parti, ayrıca Adana, Afyon, Aydın, Çanakkale, Çorum, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Isparta, Mersin, İzmir, Kars, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Muğla, Ordu, Tokat, Trabzon, Yozgat, Bayburt, Kırıkkale ve Osmaniye'ye bağlı 122 ilçe ve beldede de belediye başkan adaylarını belirledi.

Ön Değerlendirme Kurulu'nun çalışmalarını sürdürdüğü ve belediye başkan adaylıkları netleşen isimler ve seçim çevrelerinin zaman zaman açıklanacağı bildirildi.


AA

Kaynak:
Bu haber toplam 2016 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri