Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Jackson'a muhteşem uğurlama Galeri

08.07.2009 00:31
Pop müziğin kralı Michael Jackson'a ailesi, dostları ve hayranları veda etti. Anma töreninde dostları altın tabut başında şarkılar söyledi.

Michael Jackson için ilk tören Los Angeles'taki Forest Lawn mezarlığında yapıldı. Törende Jackson'ın ailesi, dostları ve Hollywood ünlüleri vardı.

Mezarlığın önünde onlarca araç konvoy oluştururken, şarkıcının tabutu ilk kez görüntülendi. Sadece mezarlığın üzerinde 20 haber helikopteri çekim yaptı.

CENAZE TÖRENİNDEN GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYIN

Törenin ardından, Michael Jackson'ın naaşı anma etkinliğinin yapılacağı Staples Center'a karayoluyla götürüldü.

Michael Jackson'ın naaşını Staples Center'da binlerce hayranı karşıladı. Jackson'ın hayranları herhangi bir taşkınlık yapmadı, şarkıcının bazı fanatik hayranlarının helikopter kiraladıkları görüldü.

Staples Center'daki töreni izlemek için 1 milyondan fazla kişi başvurdu, 8 bin şanslı hayran bilet alabildi.

Törende Stevie Wonder, Brooke Shields, Mariah Carey, Usher, Kobe Bryant, Berry Gordy, Jennifer Hudson, Magic Johnson, John Mayer, zenci papaz Jesse Jackson, Papaz Al Sharpton, Smokey Robinson, "Queen" Latifah, Martin Luther King III, Bernice A. King, Shaheen Jafargholi ve ailenin yakın dostları olarak papaz Lucious Smith ile Ron Boyd'da yer aldı.

kullan

Michael Jackson'ın altın tabutlu naaşı Staples Center'da sahne önüne kondu ve tören uzun bir saygı duruşuyla başladı. İlk konuşmayı müzisyen Smokey Robinson yaptı.

CENAZE TÖRENİNDEN GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYIN

Törende Mariah Carey, Lionel Richie, Stevie Wonder, Usher ve Jennifer Hudson sahneye çıkarak Jackson için şarkı söyledi.

Sanatçının yakın dostu Brooke Shields, konuşmasına başlarken gözyaşlarını tutamadı. 13 yaşındayken Jackson'la tanıştığını anlatan Shields, birlikteyken eğlenen iki küçük çocuk olduklarını söyledi.

Konuşma yapan diğer isimler arasında prodüktör Berry Gordy, basketbol yıldızları Kobe Bryant ve Magic Johnson da vardı.

Sanatçının klipleri, görüntüleri ve fotoğrafları sahnedeki ekranda gösterildi.

JACKSON AİLESİ SAHNEDE BİRBİRİNE SARILDI

Törenin sonunda ise sanatçının ailesi ile tüm dostları sahnede yerini aldı ve veda şarkısı söyledi. Ardından Jackson ailesi, kardeşi Marlon'ın yaptığı konuşmayla Michael Jackson'a veda etti. Jackson'ın kardeşinin yaptığı konuşmanın sonunda aile birbirlerine sarılarak ağladı.

Jackson'ın kızı Paris de mikrofon başında gözyaşlarını tutamadı. Jackson'un çocukların hayal edebileceği en iyi "baba" olduğunu söyleyen Paris, "Doğduğum günden beri çok iyi bir babaydı. Sadece onu çok sevdiğimi söylemek istiyorum" dedi.

YÜZMİLYONLARCA HAYRANI TV BAŞINA GEÇTİ

Michael Jackson için yapılan törenini dünyanın dört bir yanında televizyonlar canlı yayınladı. Sanatçının yüzmilyonlarca hayranı töreni televizyonlardan takip etti.

LOS ANGELES'TA HAYAT DURDU

Cenaze töreni Los Angeles'ı kilitledi, polis 1984 olimpiyatlarından bu yana ilk kez bu kadar geniş çaplı önlemler aldı. Kentte trafik sabahın erken saatlerinde durma noktasına geldi.

Staples Center'a giden yollarda yüzlerce araçlık konvoy oluştu.

Jackson'un nasıl ve nereye defnedileceği henüz bilinmiyor.

CENAZE TÖRENİNDEN GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYIN

Etiketler: michael jackson los angeles popstar

AJANSLAR - HABER 7- NTV

Bu haber toplam 9444 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri