Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Jackson'ın Allah'a şükrettiği şarkı

30.06.2009 12:08
Allah'a şükretmeyi öğütleyen bir şarkı bestelediği öne sürülen Michael Jackson'un klibi tık rekoru kırıyor.
Ölümüyle dünyanın gündemine bir kez daha oturan Michael Jackson'un "Allah'a şükürler olsun" diye bir şarkı yazdığı öne sürüldü. Jackson'un okuduğu öne sürülen şarkı internette tık rekoru kırıyor. Jackson'un daha önce Müslüman olduğu yönündeki iddialar da göz önünde bulunudurulunca şarkının ona ait olduğu ihtimali biraz daha güçleniyor.

Müslüman olduğu söylenen Jackson'ın seslendirdiği iddia edilen 'Give thanks to Allah' sanatçının hayranlarının en çok izlediği klipleri arasında yer alıyor.

Bir döneme damgasını vuran pop yıldızı Michael Jackson'ın hayatını kaybetmesinin ardından ünlü sanatçının birçok klibi, video paylaşım sitelerinde tıklanma rekoru kırdı.

Youtube'daki Jackson'ın ''Dangerous'' klibi birkaç içinde milyonlarca kez tıklanarak 16 milyondan fazla izlenirken, ''They Don't Care About Us'' ve ''Thriller'' isimli şarkıları ise yaklaşık 8 milyonu geçti.

Başta google ve yahoo olmak üzere birçok internet sitesinin video paylaşım bölümlerinde de Michael Jackson'ın klipleri zirveye oturdu. Arama motorlarında sanatçının son görüntüleri ve ölümüne ilişkin haberler tıklanma rekorları kırarken, bazı internet siteleri de Michael Jackson için özel sayfalar oluşturdu.

MICHAEL JACKSON'IN MÜSLÜMAN OLDUĞU İDDİASI

İnternet sitelerinde en çok okunan haberlerin başında ise Michael Jackson'ın bir süre önce Müslüman olduğu ve cenazesinin İslami esaslara göre defnedileceği iddiaları yer alırken, Jackson'ın birkaç yıl önce seslendirdiği öne sürelen ''Allah'ın isimlerinin sıralandığı'' bir şarkı da tıklanma rekorları kırıyor.

Söz konusu haberlerde ünlü popçunun yakın çevresine dayandırılarak son yıllarda yaşadığı olaylardan sıyrılmak için insanlardan uzak yaşadığı, huzuru bulabilmek için İslam dinini seçtiği iddialarına yer veriliyor.

''Give thanks to Allah'' (Allah'a şükret) adındaki şarkının Michael Jackson tarafından seslendirilip seslendirilmediği bilinmiyor, ancak şarkıyı internetten dinleyen çok sayıda Müslüman yazdıkları mesajlarla ünlü yıldıza hayranlıklarını dile getiriyor.

Daha önce ABD basınında Michael Jackson'ın Los Angeles'ta bir imamın huzurunda düzenlenen törenle Müslüman olduğu haberleri yer alırken, kardeşi Jemaine Jackson da 1989 yılında dinini değiştirerek Müslüman olmuştu.

İnternette dolaşan ve Michael Jackson'ın seslendirdiği iddia edilen, verdikleri için Allah'a şükretmeyi öğütleyen şarkının orijinal İngilizce sözleri ve çevirisi şöyle:

Give thanks to Allah

Give thanks to Allah,

for the moon and the stars

prays in all day full,

what is and what was

take hold of your iman

don't give in to shaitan

oh you who believe please give thanks to Allah.

Allahu Ghefor Allahu Rahim Allahu yuhibo el Mohsinin,

hua Khalikhone hua Razikhone whahoa ala kolli sheiin khadir

Allah is Ghefor Allah is Rahim Allah is the one who loves

the Mohsinin, he is a creater, he is a sustainer and he is

the one who has power over all.


Allah'a şükret

Allah'a şükret

ay ve yıldızlar için

....

şeytana teslim olma

müminler Allah'a şükredin

Allah-ü ğafur, Allah-ü rahim, Allah-ü muhsinin

Halıktır, rezzaktır, her şeye gücü yeter.

Bu haber toplam 2462 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri