Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Jackson Hayranları İntihar Etti

01.07.2009 10:48
MJ Communıty üyesi 12 kişi intihar ederek hayatına son verdi.

Popun kralının ölüm haberinden bu yana en az 12 hayranı canına kıydı. Michael Jackson’ın fan kulübü olan MJJ Community internet sitesinden intiharların büyük bölümünün İngiltere ve Avustralya’da yaşandığını açıklarken, yıldızın ardından ölmeyi seçenler arasında bir de Tunuslu’nun bulunduğunu kaydetti.

Fan kulübünün başkanı Gary Taylor, İngiliz Sky Haber’e yaptığı açıklamada, ‘Ölümlerin artmasından endişe ediyoruz. Sitemize gelen trajik mesajlarda hayranların onu kaybetme acısını ne derin boyutlarda yaşadığı anlaşılıyor. Bu duruma karşı yetkilileri uyarmak istedik’ dedi.

HARLEM'DE HER KÖŞE BAŞI JACKSON

Michael Jackson, ölümünün ardından müzik endüstrisinde tekrar zirveye yerleşirken, ilk sahneye çıktığı yer olan Harlem'e de ekonomik canlılık kazandırdı. Pop Kralının 9 yaşındayken kardeşleriyle birlikte ilk sahneye çıktığı Apollo Tiyatrosu'nun da bulunduğu New York'un Harlem bölgesinde, her köşe başına kurulan tezgahlarda sanatçının ürünleri satılıyor.

Albümlerden posterlere, tişörtlerden buzdolabı süslerine Jackson'la ilgili hemen her ürünün tezgahları süslediği Harlem, son bir haftada yerli ve yabancı turistlerin de akınına uğruyor. Manhattan'da siyahi Amerikalıların yaşadığı bölge olan Harlem'de satışa sunulan Jackson ürünleri, 3-50 ABD Doları arasında fiyatlarla alıcı buluyor.

Jackson ürünleri bölgeye ekonomik canlılık kazandırırken, Apollo Tiyatrosunda ünlü şarkıcı için bugün özel film ve albüm gösterimi düzenleneceği belirtildi.

Açık artırma sitesi eBay'den yapılan açıklamada, son 3 günde Michael Jackson'la ilişkili 48 bin ürünün siparişinin verildiği bildirildi.

Jackson'ın ölümünden önce adı açıklanmayan bir kişi tarafından satın alınan internet alan adı www.michaeljacksonmemorial.com'un satışı için bir milyon dolar talep ediliyor.

Jackson, kendisi gibi genç yaşta hayatını kaybeden bir diğer müzik kralı Elvis Presley gibi, ölümünün ardından tekrar müzik listelerinin de en üst sıralarına tırmandı.

Amerika'da, albüm satışlarının sıralandığı ITunes Listesi'nde ilk 10 şarkıdan 9'u Jackson'a ait. Bir başka online satış sitesi Amazon.com'da da en çok satan 15 albümün tamamı sanatçının eski albümlerinden oluşuyor. Sanatçının Temmuz ayında 50 konser vermeye hazırlandığı İngiltere'de de, 75 albümlük satış listelerinde Jackson'ın 15'e yakın eseri ilk sıralarda yer alıyor.

Başta eBay ve Amazon olmak üzere pek çok online alışveriş sitesinde Jackson'a ait satılan ürünler arasında, posterler, oyuncak bebekler, eski gazete ve magazin kupürleri, konser biletleri, tişörtler ve diğer elbiseler, rozetler, el çantaları ve albümler yer alıyor.


Bu haber toplam 3736 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri