Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Millet düşmanı İnönü'nün belgesi'

12 Haziran 2008 / 19:25
Tamer Korkmaz, TRT 1'deki yaptığı programda "İsmet İnönü millet düşmanıdır" dediği için CHP milletvekillerinin büyük tepkisini çekti. Korkmaz bu sözünü belgelendirdi.
Yeni Şafak yazarı Tamer Korkmaz, TRT-1'de Salı Akşamları yaptığı Erberbozan Programında "İsmet İnönü millet düşmanıdır" dediği için CHP milletvekillerinin büyük tepkisini çekti. Korkmaz bu sözünü belgelendirdi. İşte o belge

Yeni Şafak yazarı Tamer Korkmaz, TRT-1'de Salı Akşamları yaptığı Erberbozan Programında "İsmet İnönü millet düşmanıdır" dediği için CHP milletvekillerinin büyük tepkisini çekti, CHP'liler Meclis Genel Kurulu'nda kavga çıkardı.

Korkmaz, bu sözlerinin ne anlama geldiğini bugün açıkladı. "İşte konuşmamın belgesi" dedi.

İşte bu yazıdan satırlar...

"Telekom belgesi, Turkcell belgesi derken…

İşte bu da “İsmet Paşa” Belgesi!

“Bu millet düşmanınızdır” diyen ben değilim, İsmet İnönü!

Kameralarımız, “İnönü Stadı”nda sayın seyirciler…

İsmet Paşa'nın hatıratında neler yazdığını birlikte okuyoruz…

İnönü, CHP'nin eski yayın organı Ulus gazetesinde yayınlanan anılarının 17 Mayıs 1968 tarihli kısmında, kendi ağzından aynen şunları söylüyor:

“Kafileyi durdurdum. Subayları bir kenara topladım. İçinde bulunduğumuz vaziyeti bilesiniz. Padişah düşmanınızdır. Yedi düvel düşmanınızdır. Bana bakın, dedim. Kimse işitmesin millet düşmanınızdır…”

İsmet Paşa, milletimiz aleyhindeki bu konuşmayı İkinci İnönü Savaşı esnasında Bursa'dan göçen, içinde subayların ve ailelerinin bulunduğu bir kafileye hitaben yapmıştı…

Kaynak kimmiş? İsmet Paşa'nın kendisi!

(Hatırattan İdris Küçükömer'in “Düzenin Yabancılaşması” adlı çok kıymetli eserinin 86 ve 87. sayfalarında da bahsedilir.)"

cafesiyaset
Kaynak:
Bu haber toplam 1096 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri