Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Millet Hukuksuzluk Siyasetini Tasfiye Etti

17 Temmuz 2008 / 07:55
Başbakan Erdoğan, “çetelere, mafyaya, karanlık odaklara arka çıkan siyaseti' milletin tasfiye ettiğini, elinin tersiyle ittiğini söyledi.
Başbakan Tayyip Erdoğan, Ankara Sanayi Odası'nın (ASO) yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı. Törende konuşan Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin gelişmesinden, ilerlemesinden, dünya küresel politikalarından rol sahibi olmasından rahatsızlık duyanların olduğunu söyledi. Erdoğan, “Dün de ifade ettim, üzerinde seyahat ettikleri gemiye delik açmak için gece gündüz demeden gayret sarf ediyorlar. Korku senaryolarıyla, sanal gerilimlerle Türkiye'yi yeninden geri kalmışlığa mahkum etmek istiyorlar. Üstelik bunu artık öyle bir cesaretle, öyle bir pişkinlikle yapıyorlar ki millet de ibretle seyrediyor' dedi. Erdoğan şöyle devam etti: “Oysa demokrasi hepimiz için olmazsa olmazdır, hukuk hepimiz için en temel meşruiyet kaynağıdır. Türkiye artık bölgesinde, dünyada itibarlı, ağırlığı olan güçlü bir ülke konumuna yükselmiştir. demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan cumhuriyetimizin her niteliğini aynı derecede önemsemeli, aynı derecede sahiplenmeliyiz. Birini öne, birisini geriye olmaz, hepsini aynı derecede...
SANAL GÜNDEMLERİ BIRAKALIM

Çetelere arka çıkan, mafya arka çıkan, karanlık odalara arka çıkan siyaseti bu millet tasfiye etmiştir, elinin tersiyle itmiştir. Hukuksuzluk siyaset için de ekonomi için de ticaret için de kabul edilemez bir sorundur. El birliği ile demokrasiyi, hukuku, evrensel değerleri geliştirmeliyiz. Gelin sanal gündemleri bir kenara bırakıp, milletimizin gerçek gündemine dönün. Gelin şu sanayicinin sorunları ile hep birlikte ilgilenelim, şu sorunlara birlikte çözüm arayalım; bu sorunları birlikte aşalım. Böyle bir dertleri, böyle bir gündemleri olmayanların, gündemi saptırma gayretlerine bizler ortak olma-yalım.' Erdoğan, geçen hafta “Akdeniz için Birlik' zirvesine katıldığın anlatarak, imtiyazlı ortaklık dediklerini, başka seçeneklerin Türkiye'nin önüne AB'ye hedef olarak konulduğunu kaydetti. Başta Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy, BM Genel Sekreteri Ban Ki-Mun olmak üzere birçok liderle görüşmeler yaptığını belirten Başbakan Erdoğan, görüşmelerinde Türkiye'nin tezlerini anlattığını söyledi.


Hisarcıklıoğlu ve Aygün katılmadı

Açılışa Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra Devlet Bakanları Hayati Yazıcı, Mehmet Şimşek ve Kürşad Tüzmen, Sanayi Bakanı Zafer Çağlayan, Vali Kemal Önal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bir çok sanayici, üst düzey bürokrat ile muhalefet temsilcileri katıldı. Açılışa TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve ATO Başkanı Sinan Aygün'ün katılmaması dikkat çekti.


Emekli astsubaylar ziyaret etti

Erdoğan, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Genel Başkanı Mustafa Erol ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti. Erol, Erdoğan'a özlük haklarıyla ilgili sorunlarını ilettiklerini söyledi. 'Ergenekon konuşuldu mu' sorusuna Erol, 'Siyasi herhangi bir değerlendirme olmadı' cevabını verdi
Kaynak:
Bu haber toplam 844 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri