Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Millet sokaklara döküldü

21 Haziran 2008 / 01:22
Türkiye'nin çeyrek finalde Hırvatistan'ı penaltılarla yenmesinin ardından Türkiye'de vatandaşlar sokaklara döküldü. Yurdun dört bir tarafından kutlama haberleri geliyor.
ANKARA
Hakemin bitiş düdüğünün hemen ardından sokaklara akın eden Başkentliler, Kızılay Meydanı'nı hınca hınç doldurdu. Yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşen kutlamalarda renkli görüntüler yaşanırken, Başkent'in bütün sokaklarını dolduran vatandaşlar, galibiyeti doyasıya kutluyor. Güvenpark'ta sayısı binleri bulan vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla sevinç gösterisinde bulunurken trafiğe çıkan araçlar da korna çalarak sevince ortak oluyor.

İSTANBUL
Türkiye'nin Hırvatistan'ı yenerek yarı finale çıkması İstanbul'u ayağa kaldırdı. Boğaziçi Köprüsü'nün ışıkları kırmızı-beyaza bürünürken, maçı dev ekranlardan izleyen vatandaşlar, zaferi kutlamaya devam ediyor.
Türkiye-Hırvatistan maçı nedeniyle Beşiktaş Belediyesi tarafından İskele Meydanı'na dev ekran kuruldu. İçecekler belediye tarafından bedava dağıtılırken, vatandaşlar maçın önemli anlarında hop oturup hop kalktı. Türk bayrakları eşliğinde tezahüratlar yaparak maçı izleyen vatandaşlar, devre arası ve sonrasında milli takım marşları, ışık ve ses sistemi ile de coştu. Maçın penaltılara kalması üzerine meydanda ayağa kalkan vatandaşlar, penaltı açışları sırasında birbirlerini yumruklayıp, halay çekti.

ANTALYA
Penaltılardan sonra sokaklara dökülen Antalyalı vatandaşlar, araçları ile şehir turu attı. Kırmızı-beyazlı bayrak ve formalar ile şehir turu atan taraftarlar caddelerde renkli görüntüler oluşturdu. Araçları ile korna çalarak galibiyet coşkusu yaşayan taraftarlara yol kenarında bulunan vatandaşlarda marşlar söyleyerek eşlik etti. Galibiyet coşkusunu doyasıya yaşayan Antalyalı taraftarlar meşale yakarak, 'Şampiyon Türkiye', 'En büyük Türkiye' sloganları attı.

KARS
Ülke genelinde olduğu gibi Kars'ta da maçın bitiş düdüğüyle birlikte sevinç çığlıkları atılmaya başladı. Birbirlerine sarılan ve Türk bayraklarını öpen Karslılar, heyecandan duygularını bile dile getirmekte zorlandılar. Eline bayrağı alan vatandaşlar sokağa çıktı. Kısa sürede binlerce vatandaş kentin ana caddelerine yayıldı. Olası kazalara karşı emniyet güçleri geniş güvenlik önlemleri alırken, trafik durma noktasına geldi. Bayraklarla kent turu atan, sağa-sola koşan Karslılar, milli zafer zevkini doyasıya tattı.

BURSA

Bursa'da binlerce kişi, milli maç heyecanını kent meydanına kurulan dev ekranda izleyerek yaşadı.
Bursa'daki binlerce kişi, Hırvatistan ile yarı final mücadelesi veren Türk Milli Takımı'nın maçını kent meydanına kurulan dev ekrandan izledi. Yanlarına bayraklarını alan Bursalılar, meydanı hınca hınç doldurdu. Kimi yüzünü ay ve yıldızla boyarken, yaşlısından gencine herkes büyük bir coşku yaşadı. Polis çevrede güvenlik önlemi alırken, yerlere oturan vatandaşlar, büyük bir heyecanla milli coşkuya ortak oldu.

Kaynak:
Bu haber toplam 1002 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri