Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Milletvekilleri PKK'yı destekliyor

14 Ekim 2008 / 12:03
Bahçeli, PKK'ya destek veren AK Partili milletvekillerin bulunduğunu iddia etti. İşte Bahçeli'yi çileden çıkaran AK Partili vekil!
MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında partililere seslendi. AK Parti içinde teröre destek veren milletvekillerinin bulunduğu bu kez açık bir dille getiren Bahçeli, bir de hedef gösterdi.

İşte Bahçeli'nin grup konuşmasından satır başları ve hedef gösterdiği AK Partili milletvekili;

MHP olarak Türkiye'nin bir ve bütün olarak korumaya yemin etkmiş bir siyasi anlayışının temsilcileriyiz. Bunu bir varlık sebebi olarak ve kutlu bir vatan görevi olarak düşünüyoruz.

Verilecek toprağımızın, vazgeçilecek insanımızın olmadığını sürekli ifade ettik. Bunun en küçük iması bile vatana ihanettir.

Hükümet tedbirlerinin sonu yok: Son haftalarda artan terör olayı yüze Meclis'in aldığı tezkere kararı ile başlamıştır. Bir AKP klasiği haline gelen bu olaylar, her sonbahar yaşanacak gibi geliyor. Hükümet sonu gelmeyen bir tedbir arayışında...

Hükümet topluma ümit vermekten çok uzak bir noktada...

Sorun siyaset üstü çözüm için her desteği veririz. Yerel seçim yaklaşırken terör örgütünde farklı açılımlar sözkonusu..

Terörde tek sorumlu hükümettir: Tek sorumlu siyasi iktidardır. Hatalar Mehmetçiğe yükleniyor. Hükümet sinsi yöntemlerle TSK'yı suçluyor. Meclis yetkiyi TSK'ya değil hükümete verdi. sorumlu AKP iktidarıdır.

Bahçeli'ye göre en büyük alçaklık: Bu ülkenin bir karış toprağı verilemez. Biz bu ülkeyi bir ve bütün olarak korumaya yemin ettik. Bu vatana duyduğumuz bağlılığı her zaman vurguladık. Verilecek toprağımızın vazgeçilecek vatandaşımızın olmadığını her zaman söylüyoruz, söyledik. Böyle bir konuda en küçük ima bile vatana ihanetle eşdeğer bir alçaklıktır.

AK Parti ve PKK'nın haritası: Gavur Dağı'ndan öteye geçmek lazım gibi ifadeler kullanan AKP'li vekilin terör propagandalarını nereye vardığını göstermesi açısından önemlidir. Bu zatın zırvaları milletimiz için kabul edemeyeceği bir geleceğin işaretidir. AKP içinde bölücü terör örgütü propagandası yapanlar var. Bunlar Barzani'nin PKK'nın Türkiye'yi görmek istediği sınırlardır.

Bu zihniyet PKK ile aynı: Böylesine bölücü bir zihniyet en az PKK kadar alçak ve tehlikelidir. Sayın milletvekili bu haritayı işaret etmektedir. (Bahçeli kürsüden bölücü harita gösterdi) Kabul etmek mümkün değil. Gavur Dağı bura, Sivas bura... Bu ifadeler bunu kastedmektedir. AKP ile PKK'nın vizyonları arasında tam bir uyum var. Bir AKP milletvekili topraklardan vazgeçmeyi önerdi. Bu noktada Sayın Başbakan'a sormak istiyorum.

Bunların hesabı sorulacaktır. Şimdi değil ise yarın mutlaka. MHP olarak 1000 yıllık kardeşlik hukukunun bozulmasına asla müsade etmeyiz. Bu noktada her türlü fedakarlığı yapıyoruz. işbirlikçilere cevabımız. Tekirdağ'da bizim, Siirt'te... Artvin'de bizim Denizli'de... Biz yüce Türk milletiyiz.

Terörü Irak'tan yöneten aşiret reisi ile masaya oturma tam bir çelişkinin ifadesidir. Her saldırı sonunda alınan sözde gözden geçirme kararları bir anlam ifade etmemektedir.

PKK'nın mihmandarı AKP'dir: ABD ile sorun yok beyanatları şüphe uyandırıyor. Hükümet başrolünü Barzani'nin oynadığı bir oyunun parçası olmaktadır. AKP eli silahlı terörist ile diplomatik pazarlık masasında... Hükümeti Barzani'ye iten sebepler terörün kimin elinde olduğunu göstermektedir. Terörün başı Barzani, yönetimi Kandil, mihmandarı AKP'dir..

Çuvalı unutmadık sen de unutma: 40 yıllık bir siyasi parti olarak bize, siz mi yol göstereceksiniz. Biz oynanan oyunun farkındayız. Bu bize ve vatan evlatlarına yapılmış en büyük ihanettir. Şimdi değil ancak yarın mutlaka bunun karşılığını vereceğiz.

2003 yılının Temmuz'unda Süleymaniye'de çuval geçirilerek rehin tutulduğu dönemde, gezisini kesmeyip otopark açılışı yaptığı unutulmayacak bir seviye düşüklüğünü açıkça göstermektedir.

Başbakan birilerine söz mü verdi?: Ağzı olan konuşuyor gibi bir söylemle ifade etmesi, içine düştüğü durumu açıkça ortaya koymaktadır. Bizim teklifimiz neden bu kadar ürkütmüştür. Başbakan'ın TSK'nın Kuzey Irak'a girmeyeceği konusunda bir sözümü vardır. Kandil konusunda kapalı kapılar ardında bir söz mü vermiştir.

MHP dün olduğu gibi bundan sonra da söyleyeceklerini kimsenin icazetine bırakmadan yüksekle sesle dile getirecektir. Sayın Başbakan, ne söyleceğiniz bizi ilgilendirmez. Ancak biz ağzımızla konuşur ve yüreğimizle inanırız. Bayrağımızla gururlanır, şehidimize ağlar ve destanımızla bağlanırız...

EKONOMİK KRİZ GÜNDEMİ

Peşi sıra yoğun bakıma alınan finans kuruluşları, adeta çırpınmaktadır. ABD'de faizlerin yükselmesiyle birlikte saadet halkaları kopmuş ve büyük bir kriz yaşanmıştır.

Kaynak:
Bu haber toplam 1034 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri