Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Milli Gazete, Haspar'ı ironi ile vurdu!

02.11.2010 12:43
Numan Kurtulmuş'un siyaset sahnesine kattığı yeni partisi Halkın Sesi Partisi HASPAR, Milli Gazete'de de haber oldu. Fakat gazete, Kurtulmuş'un HASPAR'ını Erbakan Hoca'nın sözlerinden yola çıkarak haberleştirdi.

Temmuz ayında yapılan olaylı kongre sonrasında yaşanan çalkantılı günlerde Numan Kurtulmuş'u uyaran Prof. Dr. Necmettin Erbakan, "Milli Görüş'ün temel esaslarından saparsan Saadet Partisi 61. parti olur" demişti.

Numan Kurtulmuş, yaşanan olaylardan sonra Saadet Partisi genel başkanlığından koptu ve dün Halkın Sesi Partisi'ni (HASPAR) kurdu.

Eski yuvası Saadet Partisi'nin yayın organı ve kısa zaman önce kontrolünde bulunan Milli Gazete ise bu yeni partiyi ilginç bir gönderme ile duyurdu. Necmettin Erbakan'ın "61. parti olur" sözlerine gönderme yaparak, HASPAR için, "62. Parti kuruldu" başlığını attı.

62. PARTİ

Dün kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığı'na verilen HASPAR şu anda Türk siyasetinde aktif olan "67. parti" olarak kayıtlara geçti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan, selefi Numan Kurtulmuş'u eleştirerek şunları kaydetmişti: "Milli görüş Türkiye'nin ve insanlığın kurtuluşunun tek çaresidir. Milli görüşsüz insanlığın kurtulması mümkün değildir. Türkiye'de halen 60 kadar parti var. Bunlar temelde hepsiyle birbirinden aynıdır. Çünkü hepsi işbirlikçi ve taklitçidir. Temel esaslardan sapıldığı taktirde 61. parti olur ve hiç oluruz."

Haber7.com

Bu haber toplam 1276 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri